Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Wakacje w Przystanku Przedszkolak

13-07-2017

Wakacje w Przystanku Przedszkolak rozpoczęliśmy tygodniem „letnich przysmaków”. Samodzielnie robiliśmy zakupy na Nowym Kleparzu, a z zakupionych owoców powstały pyszne sałatki owocowe

więcej»

Ogłoszenie

22-06-2017

Szanowni Państwo, z wielka radością informujemy, że nasze Przedszkole pozyskało dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach programu RPO Poddziałanie 10.1.1. Wychowanie przedszkolne ZIT.

Nasz projekt pn. „Przystanek Przedszkolak II” otrzyma dofinansowanie w wysokości 896 435 zł.

więcej»

Tydzień- Nad morzem i w górach

21-06-2017

W Przystanku Przedszkolak rozpoczęliśmy ostatni przedwakacyjny tydzień. Skoro wakacje tuż, tuż to i w przedszkolu nie mogło zabraknąć wypoczynkowych tematów. W ubiegłym tygodniu nasi wychowankowie uczyli się o urokach spędzania wakacji i poznawali różne formy aktywności zarówno w górach, jak i nad morzem. Uczyli się też podstawowych zasad bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania.

więcej»

DZIEŃ DZIECKA

13-06-2017

Czerwiec to piękna pogoda i bardzo długie dni, które sprzyjają coraz dłuższym wycieczkom, ale dla naszych wychowanków nie to jest najistotniejsze. Czerwiec zaczyna się od wesołego i pełnego uśmiechu święta. Mianowicie zaczyna się od wielkiego święta dzieci, czyli od Dnia Dziecka. Nasze przedszkolaki, również z utęsknieniem wyczekiwały tego dnia i od dawna pytały nauczycieli jaką to atrakcję przygotowali dla nich. 

więcej»

Tydzień- Moja rodzina i Dzień Matki

29-05-2017

W ubiegłym tygodniu nasi wychowankowie dowiadywali się wszystkiego o swojej rodzinie. Zaczęło się jeszcze w domach naszych przedszkolaków, gdzie rodzice na zdjęciach z różnych okresów pokazywali i nazywali członków swoich rodzin (zarówno tych najbliższych, jak i tych należących do dalszej rodziny). Następnie dzieci przyniosły rodzinne zdjęcia do przedszkola i tutaj przy kolegach i koleżankach mogły opowiedzieć o swojej rodzinie (rodzicach, rodzeństwie, kuzynach, dziadkach, babciach, wujkach oraz ciotkach). 

więcej»

Tydzień- Na wsi

16-05-2017

Długi majowy weekend i związana z nim beztroska uległy zakończeniu, a po powrocie do przedszkola na naszych kochanych wychowanków czekał temat związany z szeroko pojętym życiem na wsi. Przez cały ubiegły tydzień przedszkolaki poznawały hodowlane zwierzęta gospodarskie  oraz uczyły się wymieniać i rozpoznawać na obrazkach podstawowe prace gospodarskie.

więcej»

Tydzień- Na łące i w lesie

03-05-2017

W tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy nasi wychowankowie poznawali zwierzęta mieszkające na łące i w lesie. Nauce tej towarzyszyło wiele obrazków przedstawiających łąkę i las wraz z ich mieszkańcami, których nasze przedszkolaki bezbłędnie nazywali.

więcej»

Święta Wielkanocne

13-04-2017

Do świąt wielkanocnych zostało zaledwie kilka dni, ale w Przystanku atmosferę i nastrój świąt czuć już w całej okazałości. Od początku tego tygodnia nasi wychowankowie uczyli się  wszystkiego o jajkach. Ponadto dowiedzieli się jakie produkty dajemy do koszyczka, a w salach i na korytarzach przedszkolnych zaczęły pojawiać się pięknie udekorowane pisanki oraz wielkanocne zające i kurki. 

więcej»

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

09-04-2017

Kwiecień w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od obchodów Światowego Dnia Świadomości  Autyzmu. 3 kwietnia (poniedziałek) zaraz jak tylko wszyscy wychowankowie dotarli do przedszkola wyruszyliśmy na pętlę tramwajową Krowodrza Górka na, której czekał już na nas specjalny niebieski tramwaj do którego wsiedliśmy. A następnie wyruszyliśmy w podróż. 

więcej»

Ogłoszenie

30-03-2017

Szanowni Państwo, z wielka radością informujemy, że nasza Szkoła pozyskała dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach programu RPO Poddziałanie 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. 

Nasz projekt pn. „Przystanek Szkoła – rozwój kompetencji matematycznych, przyrodniczych i informatycznych u dzieci z ASD” otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 245 198,84 zł. 

więcej»

Tydzień- Marcowa pogoda

20-03-2017

Marzec przywitał nas słoneczną i wiosenną pogodą, która utrzymywała się, aż do pierwszego dnia wiosny. Nowa pora roku, nie oznacza jednak, że nie będzie już powrotu zimy, przecież zgodnie z przysłowiem „w marcu jak w garncu”. Dlatego przez cały miesiąc nasi wychowankowie z samego rana uważnie obserwowali pogodę, uczyli się nazywać marcowe zjawiska atmosferyczne i codziennie opisywali co dzieje się za oknem. 

więcej»

Tydzień- Dzikie zwierzęta

20-03-2017

W ubiegłym tygodniu w przedszkolu nasi wychowankowie poznawali dzikie zwierzęta. Zaczęło się od rozpoznawania i nazywania zwierząt na obrazkach i zdjęciach. Następnie  wychowankowie z zainteresowaniem poznawali, które zwierzęta są najszybsze, najwolniejsze, największe, najmniejsze, które prowadzą tryb życia nocny, a które dzienny. Jak zawsze najwięcej zainteresowania wywołały te największe oraz  najbardziej egzotyczne.

więcej»

Bal karnawałowy w Przystanku Przedszkolak

23-02-2017

16 lutego 2017 roku stał się jak dotychczas najbardziej kolorowym i roztańczonym dniem w naszym przedszkolu.  A to za sprawą karnawałowego balu do którego przygotowania trwały praktycznie od początku roku. Rodzice rozglądali się za wymarzonym i jedynym w swoim rodzaju przebraniem dla swoich pociech, a nauczyciele przygotowywali wystrój sal, układy do zabawy tanecznej oraz przypominali sobie jak w wymyślny i piękny sposób malować dziecięce twarze oraz jak ozdabiać karnawałowe maski. 

więcej»

Walentynki w Przystanku

23-02-2017

Powrót naszych przedszkolaków z feryjnego lenistwa dla niektórych wychowanków mógł być trudny i wymagający. Jednakże na osłodę powrotu do przedszkolnej rzeczywistości nauczyciele już drugiego dnia zajęć edukacyjnych z okazji dnia św. Walentego przygotowali dla dzieci trzy atrakcje. 

więcej»

Szkolenia w Przystanku Przedszkolak

12-02-2017

Serdecznie zapraszamy na szkolenia organizowane przez Instytut Edukacji Logopedycznej w Przystanku Przedszkolak. Najbliższe szkolenia już 4 marca z terapi sygmatyzmu zębowego i diagnozy oraz terapii ślinienia. W dniach 11-12 marca z koleji zapraszamy na szkolenie z metody verbo-tonalnej.  Szczegóły na ząłączonych plakatach.

więcej»

Przystanek Rodzic- "Prawda i mity o diecie dziecka"

12-02-2017

Dziękujemy p. Edycie Poniatowskiej-Zarembie za wszystkie praktyczne informacje, które wynieśliśmy z sobotniego spotkania! Wiemy już, jak to, co jemy może wpływać na nasze funkcjonowanie, jak czytać etykiety i jakie produkty wybierać no i przede wszystkim poznaliśmy sekret domowych kiszonek w innym wydaniu niż kapusta i ogórki oraz przepis na domową, pyszną i zdrową nutellę!

więcej»

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »