Być jak żołnierz

13-06-2014

Piątek 13 czerwca był dla naszych Przedszkolaków dniem pełnym emocji. Niektórzy opowiadali rodzicom, że byli na II wojnie światowej – tak wielkie wrażenie zrobiła na nich wyprawa do placówki Wojska Polskiego przy ulicy Wrocławskiej, która z okazji dni otwartych przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnego apelu na placu i przywitaniu przez żołnierzy. Później czekał nas pokaz walki wręcz, który wzbudził ogromne zainteresowanie i uśmiechy. Niektórzy z Przedszkolaków nauczyli się wtedy słowa „żołnierz”, które było jeszcze długo powtarzane w ciągu dnia. Następną atrakcją była przejażdżka prawdziwym wojskowym hammerem – trzeba było mocno trzymać się na zakrętach, ale cóż to były za emocje! Niektórym udało się nawet przejechać dwa razy. Ci, którzy czekali na kolejne punkty programu, robili sobie wspólne zdjęcia z żołnierzami – wszyscy na długo zapamiętają uścisk ręki wysokiego pana w mundurze. Następnymi atrakcjami były występ orkiestry wojskowej oraz zwiedzanie wozu strażackiego. Niektórym udało się usiąść za kierownicą, włożyć kask i poczuć się jak prawdziwy strażak. Inni z radością polewali boisko wielkim strażackim wężem.

Dla miłośników samolotów czekały kolejne atrakcje – ogromny wojskowy samolot, do którego można było wejść, usiąść za sterami i poczuć się jak pilot oraz uprzęże ze spadochronami, do których chętni zostali przypięci i rozhuśtani bardzo mocno.

Po tylu emocjach musieliśmy wracać na obiad do przedszkola, ale jeszcze długo na przedszkolnym korytarzu słychać było wspomnienia z wyprawy.