Magiczny Świat Muzykoterapii

05-03-2020

W ubiegły piątek nasi wychowankowie wyruszyli w niezapomnianą podróż do Magicznego Świata Muzykoterapii, dzięki  specjalnie zorganizowanym zajęciom w połączeniu z seansem inhalacyjnym przy tężni solankowej. W Krakowskiej Jaskini Solnej  zajęcia muzykoterapii dla dzieci prowadzone są w magicznych wnętrzach jaskini solnej z tężniami solankowymi, dzięki czemu przy muzyce i zabawie Przedszkolaki  mogły korzystać z dobrodziejstw czystego i zdrowego powietrza.

Zajęcia z muzykoterapii przeprowadziła dla Przedszkolaków doświadczona, certyfikowana instruktorka.  Zabawa misami, gongiem oraz innymi niespotykanymi na co dzień instrumentami, idealnie nadaje się, jako forma zajęć nie tylko relaksacyjnych, ale i edukacyjnych dla dzieci. Instrumenty te, swym niezwykłym brzmieniem wprowadzają do zabawy elementy radości, śmiechu i tajemniczości. Podczas zajęć, dzieci wspólnie bawią się, grają oraz korzystają z niezwykłych właściwości  fizjoterapeutycznych oraz relaksacyjnych instrumentów.

Terapia dźwiękiem nie tylko, podwyższa umiejętność koncentracji, ale także wzmacnia pewność siebie, wzbudza kreatywność, rozwija wyobraźnię, relaksuje i rozluźnia, uczy działania w grupie, integracji oraz dyscypliny.