Mikołajki w Przystanku Przedszkolak

07-12-2013

Na ten dzień wiele dzieci czeka cały rok. Św. Mikołaj odwiedził także nasze Przedszkole i wręczył wszystkim (tym małym i dużym) piękne prezenty, które wywołały u dzieci i dorosłych wiele uciechy i radości.

Jako pierwsza w mikołajowy nastrój wprowadziła nas Winni, która zawitała do nas w czerwonej czapce Mikołaja i przygotowała dla nas świąteczne zabawy.

W oczekiwaniu na zimowego gościa, Przedszkolaki w dwóch podgrupach przy pomocy kolorowej bibuły i waty wykonały prace, które później wspólnie zawiesiliśmy na korytarzu. Potem już wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na Św. Mikołaja. Kiedy przyszedł, zasiadł na specjalnie przygotowanym dla niego tronie i rozdał prezenty – niektóre dzieci podchodziły do Mikołaja z dużą ostrożnością, a niektóre nie miały oporów i wskakiwały mu od razu na kolana. Śmiechom i radości nie było końca i aż szkoda, że teraz trzeba będzie czekać cały rok, aż znowu przyjdzie.