Powitanie Wiosny

29-03-2019

W ubiegłym tygodniu do naszego Przedszkola zawitała długo wyczekiwana Pani Wiosna. Przez kilka dni nasi wychowankowie z niecierpliwością przygotowywali się na to wydarzenie, by należycie przywitać gościa, tak, aby już na dobre zadomowił się w naszym Przedszkolu.

Przygotowania dzieci rozpoczęły od zajęć edukacyjnych o tematyce wiosennej, tak aby jak najlepiej poznać oczekiwanego gościa. Następnie na jego cześć tworzyły wspaniałe prace plastyczne – kolorowe kwiaty oraz liście, plakaty i kolaże. Kolejnym punktem uroczystości były wiosenne warsztaty sensoryczne, w trakcie których dzieci doświadczały wiosennych żywiołów poprzez m.in zabawę z wodą i topniejącym lodem, a także uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zabawy ruchowe zakończyły się wspólną zabawą taneczną, na którą to wszystkie dzieci i nauczyciele przebrali się w wiosenne, zielone stroje. Ostatnim punktem programu powitalnego na cześć Wiosny było wspólne sadzenie kwiatów.

Mamy nadzieję, że dzięki tak wspaniałym uroczystościom na jej cześć, Pani Wiosna, tak jak i posadzone przez dzieci kwiaty, zakorzeniła się w naszym Przedszkolu i zostanie z nami aż do samego lata.