Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Świnki w Przedszkolu

20-03-2019

Dzisiaj przedstawiamy Wam naszych małych pomocników –  świnki morskie Zuzię i Koralika, które w naszym Przedszkolu są głównymi bohaterami rodoterapii (to rodzaj zooterapii z udziałem gryzoni takich jak świnki morskie, chomiki czy szynszyle.). Zuzia i Koralik bardzo lubią odwiedzać naszych wychowanków, a szczególnie zadowolone są, kiedy dzieci karmią je ich ulubionymi przysmakami – marchewką, sałatą czy ogórkiem. Świnki, dzięki swojemu łagodnemu usposobieniu i ciekawości otoczenia są świetnymi towarzyszami do wspólnej zabawy i nauki z dziećmi.

Korzyści z takich zajęć jest wiele, przede wszystkim przełamują one lęk dzieci oraz uczą prawidłowego zachowania wobec zwierząt, dostarczają również wielu informacji, chociażby na temat zwierząt domowych (nie tylko świnek morskich) i ich zwyczajów. Rodoterapia ćwiczy także koncentrację dzieci oraz poprawia ich kondycję psychiczną. Obecność zwierzęcia na zajęciach motywuje do współpracy (każde dziecko chce go dotknąć, pogłaskać czy nakarmić) i wywołuje pozytywne emocje. To bardzo atrakcyjna forma zajęć dla naszych wychowanków. Jest realizowana w formie nie tylko edukacji, ale także pokazu i zabawy, co zawsze zachęca i przyciąga uwagę Przedszkolaków. Dla niektórych dzieci, niemających wcześniej kontaktu z gryzoniami, to także nowe, życiowe doświadczenie.

Zajęcia przygotowywane i prowadzone są przez specjalistę, który zapewnia bezpieczeństwo i jest odpowiedzialny za zwierzęta.

Rodoterapia z Zuzią i Koralikiem

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »