"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - ostatnie spotkanie już za nami

17-11-2014

W minioną sobotę odbyło się ostatnie spotkanie "Szkoły dla Rodziców". Warsztat pt. „Efektywny dialog – strategie dobrej komunikacji” poprowadziły mgr Magdalena Sabik oraz mgr Małgorzata Górecka, które od lat prowadzą warsztaty dla rodziców, a na co dzień pracują z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i ich rodzinami.

Spotkanie dotyczyło dobrej współpracy między rodzicem a terapeutą dziecka. Rodzic jako ekspert od swojego dziecka i terapeuta jako ekspert od metod i technik terapeutycznych stanowią razem źródło cennej wiedzy. Jak korzystać z obu tych źródeł? Jak komunikować swoje oczekiwania względem terapii dziecka? Jak przekazać swój punkt widzenia? Jak pytać, aby nie krytykować? Wspólnie postaraliśmy się znaleźć odpowiedź na te pytania.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Przystanek Przedszkolak” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.