Tydzień- Dzikie zwierzęta

20-03-2017

W ubiegłym tygodniu w przedszkolu nasi wychowankowie poznawali dzikie zwierzęta. Zaczęło się od rozpoznawania i nazywania zwierząt na obrazkach i zdjęciach. Następnie  wychowankowie z zainteresowaniem poznawali, które zwierzęta są najszybsze, najwolniejsze, największe, najmniejsze, które prowadzą tryb życia nocny, a które dzienny. Jak zawsze najwięcej zainteresowania wywołały te największe oraz  najbardziej egzotyczne.

Nie mogło również zabraknąć prac plastycznych o tematyce dzikich zwierząt. Przedszkolny korytarz i sale zajęć wypełniły rysunki, wycinanki i układanki przedstawiające najbardziej popularne zwierzęta takie jak: tygrys, słoń, żyrafa i rekin.

Teraz nadszedł dla naszych wychowanków czas na zobaczenie poznanych zwierząt na żywo. Ale to zgodnie już z kilkuletnią Przystankową tradycją nastąpi podczas wakacyjnej wycieczki do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Tak więc naszym przedszkolakom pozostaje wytrwałe i cierpliwe czekanie.