Tydzień Kulturalny

26-07-2015

W Tygodniu Kulturalnym Przedszkolaki były z wizytą w kinie i teatrze - niektóre po raz pierwszy, wszyscy wzięli także udział w przedszkolnej zabawie tanecznej pt. "Dzień Postaci z Bajki". Zabawie i uciechom nie było końca.

Wizyta w Teatrze Groteska dostarczyła wszystkim wiele wrażeń - ubieranie prawdziwych masek teatralnych, wejście za kulisy i zobaczenie, jak do swojej pracy przygotowują się aktorzy, możliwość pokierowania prawdziwą lalką teatralną i ubranie na siebie kostiumów postaci z ulubionych bajek to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na naszych Przedszkolaków. Niektórzy jeszcze długo wspominali tę wycieczkę.

Prawdziwy seans filmowy w kinie Agrafka także zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Mimo upału, udało się nam dotrzeć na ulicę Krowoderską i usiąść w prawdziwych kinowych fotelach. Oglądanie bajki na dużym ekranie było dla naszych Przedszkolaków dużym przeżyciem.

Tydzień Kulturalny zakończyliśmy udziałem w warsztatach tanecznych i teatralnych w Nowohuckim Centrum Kultury - dla większości Przedszkolaków była to pierwsza w życiu okazja do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu, ale wszyscy dali dzielnie radę.

Bardzo dziękujemy Kinie Agrafka, Nowohuckiemu Centrum Kultury oraz Teatrowi Groteska za umożliwienie uczestnictwa naszym Przedszkolakom w seansach i warsztatach.