Tydzień- Marcowa pogoda

20-03-2017

Marzec przywitał nas słoneczną i wiosenną pogodą, która utrzymywała się, aż do pierwszego dnia wiosny. Nowa pora roku, nie oznacza jednak, że nie będzie już powrotu zimy, przecież zgodnie z przysłowiem „w marcu jak w garncu”. Dlatego przez cały miesiąc nasi wychowankowie z samego rana uważnie obserwowali pogodę, uczyli się nazywać marcowe zjawiska atmosferyczne i codziennie opisywali co dzieje się za oknem. Starszaki prowadziły dzienniczek pogody, w którym zaznaczali stopień zachmurzenia nieba, wystąpienie opadów i ich rodzaj oraz określali siłę wiatru. Dodatkowo nauczyciele uczyli swoich wychowanków doboru właściwego ubrania do pogody.

Nie mogło zabraknąć  również pięknych i oryginalnych prac plastycznych związanych z tematyką pogody. Na przedszkolnych korytarzach pojawiły się: chmury deszczowe i śnieżne z których padało, promienne słońca i drzewa wyginane przez wietrzną pogodę.

Miejmy nadzieję, że kapryśna marcowa pogoda pozostanie jedynie w umysłach naszych wychowanków, a nadchodząca umożliwi przebywanie na polu za czym przedszkolaki tak ogromnie przepadają.