Wakacyjny czas spędzamy aktywnie

12-08-2019

Wakacje w naszym Przedszkolu to czas świetnej zabawy i mnóstwa atrakcji, które organizujemy dla naszych wychowanków w ramach tematycznych zajęć półkolonijnych. W ostatnich tygodniach Przedszkolaki doświadczały otaczającego je świata za pomocą różnych zmysłów.

Zajęcia, które odbywały się w ramach tygodniowych warsztatów pod nazwą „Mali Smakosze” pozwoliły Przedszkolakom na poznanie świata poprzez zmysł smaku. Tydzień rozpoczęliśmy od wyprawy na pobliski targ warzywno-owocowy, gdzie dzieci zrobiły zakupy, z których w kolejnych dniach przygotowywały zdrowe przekąski. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, dzięki czemu powstały takie zdrowe pyszności jak sałatka i koktajle owocowe oraz dietetyczne galaretki. W organizację zajęć włączyli się również rodzice, dzięki którym dzieci mogły spróbować nowych, egzotycznych smaków w trakcie specjalnie przygotowanego przez nauczycieli Owocowego Treningu Smaku. Ten smakowity czas zakończyliśmy słodką nagrodą – wspólną wycieczką do cukierni, w której każdy Przedszkolak mógł samodzielnie wybrać i zakupić swój ulubiony smakołyk.

W kolejnym tygodniu, w myśl zasady „W zdrowym ciele, zdrowy duch” skupiliśmy się na kształtowaniu u naszych Podopiecznych nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. Każdego dnia Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w innej, ciekawej formie aktywności ruchowej – m.in. w zawodach sportowych,  zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu, podczas których dzieci wspaniale bawiły się rzucając balonami z wodą oraz wykorzystując na różne sposoby kolorową chustę Klanzy. W ramach zajęć plastycznych każde dziecko stworzyło zestaw kręgli złożony z butelek sensorycznych oraz wspaniałe jadalne medale, które pod koniec tygodnia zostały uroczyście wręczone, a potem ze smakiem zjedzone przez naszych Małych Sportowców. Zwieńczeniem tego bardzo aktywnego tygodnia była wycieczka do parku trampolin, ulubionego przez wszystkie Przedszkolaki miejsca rozrywki.