Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Wakacyjny czas spędzamy aktywnie

12-08-2019

Wakacje w naszym Przedszkolu to czas świetnej zabawy i mnóstwa atrakcji, które organizujemy dla naszych wychowanków w ramach tematycznych zajęć półkolonijnych. W ostatnich tygodniach Przedszkolaki doświadczały otaczającego je świata za pomocą różnych zmysłów.

Zajęcia, które odbywały się w ramach tygodniowych warsztatów pod nazwą „Mali Smakosze” pozwoliły Przedszkolakom na poznanie świata poprzez zmysł smaku. Tydzień rozpoczęliśmy od wyprawy na pobliski targ warzywno-owocowy, gdzie dzieci zrobiły zakupy, z których w kolejnych dniach przygotowywały zdrowe przekąski. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, dzięki czemu powstały takie zdrowe pyszności jak sałatka i koktajle owocowe oraz dietetyczne galaretki. W organizację zajęć włączyli się również rodzice, dzięki którym dzieci mogły spróbować nowych, egzotycznych smaków w trakcie specjalnie przygotowanego przez nauczycieli Owocowego Treningu Smaku. Ten smakowity czas zakończyliśmy słodką nagrodą – wspólną wycieczką do cukierni, w której każdy Przedszkolak mógł samodzielnie wybrać i zakupić swój ulubiony smakołyk.

W kolejnym tygodniu, w myśl zasady „W zdrowym ciele, zdrowy duch” skupiliśmy się na kształtowaniu u naszych Podopiecznych nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. Każdego dnia Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w innej, ciekawej formie aktywności ruchowej – m.in. w zawodach sportowych,  zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu, podczas których dzieci wspaniale bawiły się rzucając balonami z wodą oraz wykorzystując na różne sposoby kolorową chustę Klanzy. W ramach zajęć plastycznych każde dziecko stworzyło zestaw kręgli złożony z butelek sensorycznych oraz wspaniałe jadalne medale, które pod koniec tygodnia zostały uroczyście wręczone, a potem ze smakiem zjedzone przez naszych Małych Sportowców. Zwieńczeniem tego bardzo aktywnego tygodnia była wycieczka do parku trampolin, ulubionego przez wszystkie Przedszkolaki miejsca rozrywki.

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »