Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Deszczowy maj w naszym Przedszkolu

24-05-2019

Miesiąc maj nie rozpieszcza nas słoneczną, wiosenną pogodą. Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą, mówi wszystkim dobrze znane przysłowie. Jednak w naszym Przedszkolu nawet w tak deszczową pogodę nie ma miejsca na nudę.

Wszystkie dzieci niezależnie od warunków atmosferycznych wesoło spędzają czas. Nasi nauczyciele i specjaliści dbają o to, aby zapewnić im jak największej liczby wrażeń i aktywności ruchowych. Dzięki tym staraniom nasi wychowankowie nie boją się deszczu, śmiało chwytają w dłonie parasole i szczelnie okryci pelerynami przeciwdeszczowymi ruszają do parku by radośnie skakać po kałużach.

Kiedy deszcz uparcie leje jak z cebra, Przedszkolaki codziennej porcji ruchu doświadczają w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach – salach integracji sensorycznej oraz sali zabaw ruchowych. Przeznaczone zarówno do oddziaływań terapeutycznych, jak i świetnej zabawy, sale te wyposażone są nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale także atrakcje takie jak basen z kulkami czy mini ścianka wspinaczkowa.

A kiedy wszystkie możliwości świetnej zabawy zostają już wykorzystane, o ciągłe zdobywanie przez dzieci nowych doświadczeń dbają pomysłowi wychowawcy, którzy organizują dla swoich podopiecznych ciekawe wycieczki. W ostatnim czasie Przedszkolaki miały okazję odwiedzić m.in. jedno z krakowskich kin studyjnych oraz Park Trampolin. W planach na wiosenne wyprawy ciągle jeszcze pozostają uwielbiane przez wszystkie dzieci pikniki na łonie natury oraz wyjścia na pobliskie place zabaw, które z pewnością staną się możliwe, gdy tylko zza chmur wyjdzie prawdziwe wiosenne słońce.

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »