Deszczowy maj w naszym Przedszkolu

24-05-2019

Miesiąc maj nie rozpieszcza nas słoneczną, wiosenną pogodą. Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą, mówi wszystkim dobrze znane przysłowie. Jednak w naszym Przedszkolu nawet w tak deszczową pogodę nie ma miejsca na nudę.

Wszystkie dzieci niezależnie od warunków atmosferycznych wesoło spędzają czas. Nasi nauczyciele i specjaliści dbają o to, aby zapewnić im jak największej liczby wrażeń i aktywności ruchowych. Dzięki tym staraniom nasi wychowankowie nie boją się deszczu, śmiało chwytają w dłonie parasole i szczelnie okryci pelerynami przeciwdeszczowymi ruszają do parku by radośnie skakać po kałużach.

Kiedy deszcz uparcie leje jak z cebra, Przedszkolaki codziennej porcji ruchu doświadczają w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach – salach integracji sensorycznej oraz sali zabaw ruchowych. Przeznaczone zarówno do oddziaływań terapeutycznych, jak i świetnej zabawy, sale te wyposażone są nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale także atrakcje takie jak basen z kulkami czy mini ścianka wspinaczkowa.

A kiedy wszystkie możliwości świetnej zabawy zostają już wykorzystane, o ciągłe zdobywanie przez dzieci nowych doświadczeń dbają pomysłowi wychowawcy, którzy organizują dla swoich podopiecznych ciekawe wycieczki. W ostatnim czasie Przedszkolaki miały okazję odwiedzić m.in. jedno z krakowskich kin studyjnych oraz Park Trampolin. W planach na wiosenne wyprawy ciągle jeszcze pozostają uwielbiane przez wszystkie dzieci pikniki na łonie natury oraz wyjścia na pobliskie place zabaw, które z pewnością staną się możliwe, gdy tylko zza chmur wyjdzie prawdziwe wiosenne słońce.