Pracuj z nami

Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR  Sp. z o.o. organ prowadzący Niepubliczne Przedszkole „Przystanek Przedszkolak” dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poszukuje osób do pracy na stanowisku

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, oligofrenopedagoga

Do głównych zadań nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, oligofrenopedagoga należy:

• Prowadzenie zajęć grupowych i indywidualnych z dziećmi.
  • Tworzenie kompleksowych programów pedagogiczno - terapeutycznych.
  • Systematyczna ewaluacja celów terapii.
  • Prowadzenie i odpowiedzialność za realizację pracy pedagogicznej opartej na pełnej znajomości dziecka, jego środowiska rodzinnego, programu terapii nauczania i wychowania
  • Dostosowanie materiałów edukacyjnych do specyficznych potrzeb dziecka z autyzmem.
  • Współpraca ze specjalistami świadczącymi wykwalifikowaną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, zdrowotną i inną.
  • Prowadzenie dokumentacji pedagogicznej i terapeutycznej dziecka oraz grupy wg ustalonych zasad.
  • Otaczanie indywidualną opieką każdego ze swoich wychowanków i utrzymywanie kontaktu z rodzicami swoich wychowanków w celu: poznania i ustalenia potrzeb rozwojowych dzieci, ustalenia form pracy oraz ujednolicenia oddziaływań terapeutycznych i wychowawczych.
  • Przygotowanie sali do zajęć: dbanie o jej wystrój, pomoce dydaktyczne, pomoce terapeutyczne oraz utrzymanie w sali ładu i porządku.
  • Zaangażowanie i uczestnictwo w spotkaniach zespołu.
  • Angażowanie  się w przygotowanie i czynne uczestniczenie w wydarzeniach specjalnych organizowanych przez Przystanek Przedszkolak.

Warunki formalne:

• Wykształcenie wyższe kierunkowe ( mile widziane dodatkowe z zakresu oligofrenopedagogiki)
  • Kursy i szkolenia z zakresu metod pracy z dziećmi/osobami z autyzmem.

Dodatkowo do tej pracy potrzebne będą:

• Gotowość do pracy w zespole
  • Gotowość do systematycznego podnoszenia swoich kwalifikacji
  • Gotowość do superwizji swojej pracy
  • Umiejętność jasnej komunikacji (zarówno słuchania jak też wyrażania się)
  • Umiejętność skutecznej obsługi komputera w środowisku Windows

Oferujemy umowę o pracę.

Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać cv oraz list motywacyjny z nazwiskiem kandydata.

Rozpatrywane będą tylko oferty osób posiadających wymagania kwalifikacyjne.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"