Przystankowe zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA TANECZNE

Jan Maciejczyk

Jestem Instruktorem Rekreacji Ruchowej oraz czynnym tancerzem sportowym.  Swoją wiedzę i umiejętności dydaktyczne zaczerpnąłem  od najlepszych instruktorów w Eugurrola Dance Studio w Warszawie. Prowadzę zajęcia taneczne dla dzieci już kilka lat. Moim celem jest kształcenie, poprawa koordynacji, sprawności i płynności ruchowej dziecka, wyrabianie poczucia rytmu i słuchu. Poprzez ćwiczenia baletowe, proste choreografie taneczne i zabawę pragnę wszczepić w dzieci zamiłowanie i radość jaką może dać taniec.

RODOTERAPIA

Monika Studołka-Wydra

W naszym Przedszkolu zajęcia z rodoterapii prowadzi Pani Monika Studołka-Wydra przy udziale dwóch uroczych świnek morskich:  Zuzi i Koralika.  Rodoterapia to rodzaj zooterapii z udziałem gryzoni takich jak króliki, świnki morskie, chomiki, szynszyle i inne.

Bardzo łagodne usposobienie świnek oraz ciekawość otoczenia, ułatwia  nawiązywanie bezpośredniej relacji pomiędzy dzieckiem a zwierzęciem oraz wpływa na poczucie bezpieczeństwa i motywację do wykonywania określonych aktywności.

Podczas zajęć dzieci mają możliwość doświadczyć namacalnie świata zwierząt domowych zgłębiając wiedzę na ich temat oraz ucząc się poprzez własne doświadczenia wielozmysłowe takie jak np. dotyk - głaskanie, słuch - rozpoznawanie odgłosów zwierząt, węch - rozpoznawanie zapachu warzyw, wzrok - obserwowanie zachowania zwierząt.

Cele realizowane podczas zajęć tego typu to:

- rozwijanie u dzieci motywacji do działania,

- obniżanie lęku – w tym przed kontaktem ze zwierzętami,

- rozwijanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej,

- poszerzanie zasobu słownictwa,

- doskonalenie komunikacji poprzez dotyk,

- ćwiczenie koncentracji i uwagi,

- podwyższanie samooceny, wynikającej z potencjalnych sukcesów w rozwoju relacji ze zwierzęciem,

- rozwijanie interakcji społecznych,

- kształtowanie właściwych postaw wobec zwierząt,

- usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wzrokowo-słuchowo-ruchowej,

- rozwijanie zmysłu węchu i smaku (wąchanie, smakowanie np. warzyw, którymi odżywiają się również gryzonie).