O przedszkolu

Przystanek Przedszkolak to niepubliczne przedszkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu znajdujący się w centrum Krakowa przy ul. Prądnickiej 10.

Do dyspozycji dzieci i rodziców przeznaczonych jest 11 sal, w których realizowany jest blok zajęć przedszkolnych oraz 9 sal do terapii indywidualnej w tym 2 sale przygotowane do prowadzenia zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej oraz terapii integracji sensorycznej(łącznie ponad 900m2).

Plac zabaw i parking

Przedszkole dysponuje placem zabaw dla dzieci i prywatnym parkingiem dla rodziców.

W ramach pobytu, po wcześniejszym uzgodnieniu, zapewniamy dzieciom wyżywienie w formie 3posiłków, w tym posiłki z uwzględnieniem indywidualnie realizowanych przez dzieci diet. Posiłki są dostarczane przez firmę cateringową.

Dla każdego dziecka zgłaszającego się do naszej placówki przewidziany jest indywidualnie uzgodniony z rodzicami okres adaptacyjny. W tym czasie, na podstawie obserwacji oraz licznych prób sprawdzających umiejętności dziecka i jego indywidualne potrzeby opracowany zostanie indywidualny program terapeutyczny, omówiony następnie z rodzicami.

Specjaliści z zakresu autyzmu

Nad realizacją celów terapeutycznych czuwają specjaliści z zakresu autyzmu. Rodzice dzieci w ramach regularnych spotkań współuczestniczą w weryfikacji programu i poszukiwaniu kolejnych obszarów do pracy z dzieckiem.

Dla zainteresowanych rodziców przewidujemy możliwość konsultacji lekarskich, dietetycznych oraz badań psychologicznych.

Przystanek Przedszkolak otwarty jest na podejmowanie współpracy, w miarę zgłaszanego przez rodziców zapotrzebowania, z wiodącymi dla dziecka specjalistycznymi placówkami diagnostyczno-terapeutycznymi.

Przystanek Rodzic

Dodatkowo, dla zainteresowanych rodziców Przystanek Przedszkolak proponuje spotkania w ramach Przystanku Rodzic oraz różnorodnych spotkań tematycznych.

Galeria zdjęć: Przystanek Przedszkolak na zdjęciach

Korytarz
Sala zajęć
Sala zajęć - dwa pomieszczenia