O przedszkolu

Przystanek Przedszkolak to niepubliczne przedszkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu znajdujący się w centrum Krakowa przy ul. Prądnickiej 10. Do dyspozycji dzieci i rodziców przeznaczone jest 7 sal, w których realizowany jest blok zajęć przedszkolnych oraz 5 sal do terapii indywidualnej w tym sala przygotowana do prowadzenia zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej (łącznie ok. 400m2).

Przedszkole dysponuje placem zabaw dla dzieci i prywatnym parkingiem dla rodziców.

W ramach pobytu, po wcześniejszym uzgodnieniu, zapewniamy dzieciom wyżywienie w formie 4 posiłków, w tym posiłki z uwzględnieniem indywidualnie realizowanych przez dzieci diet. Posiłki są dostarczane przez firmę cateringową.

Dla każdego dziecka zgłaszającego się do naszej placówki przewidziany jest indywidualnie uzgodniony z rodzicami okres adaptacyjny. W tym czasie, na podstawie obserwacji oraz licznych prób sprawdzających umiejętności dziecka i jego indywidualne potrzeby opracowany zostanie indywidualny program terapeutyczny, omówiony następnie z rodzicami.

Nad realizacją celów terapeutycznych czuwają specjaliści z zakresu autyzmu. Rodzice dzieci w ramach regularnych spotkań współuczestniczą w weryfikacji programu i poszukiwaniu kolejnych obszarów do pracy z dzieckiem.

Dla zainteresowanych rodziców przewidujemy możliwość konsultacji lekarskich, dietetycznych oraz badań psychologicznych.

Przystanek Przedszkolak otwarty jest na podejmowanie współpracy, w miarę zgłaszanego przez rodziców zapotrzebowania, z wiodącymi dla dziecka specjalistycznymi placówkami diagnostyczno-terapeutycznymi.

Dodatkowo, dla zainteresowanych rodziców Przystanek Przedszkolak proponuje spotkania w ramach Przystanku Rodzic oraz różnorodnych spotkań tematycznych.

Przystanek Przedszkolak na zdjęciach

katarzyna.szczerbik@przystanek-przedszkolak.pl