Niebieski tramwaj Przystanku Przedszkolak czyli Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

04-04-2016

W poniedziałek 4 kwietnia w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, połączony z akcją informacją. Specjalnie na ten dzień wynajęliśmy tramwaj, którym nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi terapeutami podróżowali wokół Plant.

Wszyscy ubrani na niebiesko, z zapasem ulotek i niebieskich balonów zatrzymywaliśmy się na przystankach i rozdawaliśmy je przechodniom i osobom, starając się chociaż w kilku słowach opowiedzieć czym jest autyzm. Nie obyło się bez małych przygód. Na ulicy Długiej źle zaparkowany samochód zatrzymał ruch na około 20 minut. Dopiero po jego odholowaniu przez straż miejską ruszyliśmy w dalszą trasę.

Nasze Przedszkolaki były cały czas uśmiechnięte i z chęcią rozdawały balony i machały z okien tramwaju do osób stojących na przystankach. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu udało nam się zwrócić uwagę napotkanych osób, że istnieje zaburzenie zwane autyzmem i przekonać je, do przeczytania naszej ulotki informacyjnej. Do zobaczenia za rok!