Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Pamiętniki z wakacji

24-08-2017

Ten tydzień mija nam pod hasłem "Pamiętniki z wakacji". W poniedziałek każda z grup robiła kolaż ze zdjęciami z wycieczek i wydarzeń, w których uczestniczyła w trakcie wakacji. W przedszkolu dużo się działo, więc nasze kolaże były kolorowe, z dużą ilością zdjęć. Gotowe plakaty powiesiliśmy na tablicach w korytarzach.

We wtorek każda z grup udała się na piknik, na którym jedliśmy smakołyki przyniesione przez dzieci. Było pysznie i zdrowo.

Środa była dniem pełnym wrażeń podczas którego zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbów. Cztery ze znanych nam wcześniej sal zamieniły się nie do poznania! Stały się innymi krainami: górami, morze, lasem, a także specjalną salą muzyczną. W każdej z sal czekało na nas zadanie do wykonania. Kiedy to zrobiliśmy mogliśmy się chwile w niej pobawić.

W krainie gór mieliśmy do przejścia trudny tor przeszkód, ale wszyscy daliśmy radę. Nad morzem czekał na nas basen z kaczkami i piaskiem. Nie mogło również zabraknąć leżaka, a nad nim parasola, gdzie mogliśmy się zrelaksować po wodnej bitwie. Co ciekawe w sali było słychać szum morskich fal. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tej krainy. W kolejnej sali również czekało Nas duże zaskoczenie. Wchodząc do krainy lasu witał Nas śpiew ptaków. Mogliśmy tam pochodzić po prawdziwych szyszkach, a także poczuć wiatr we włosach dzięki dużej ilości wiatraków.

Kolejna kraina do jakiej się udaliśmy to świat tańca i muzyki. Po wejściu do sali przywitały nas różnokolorowe światła, dzięki którym czuliśmy się jak na prawdziwej dyskotece. Wszędzie wisiały różne teksty znanych nam piosenek. Mogliśmy więc śpiewać i tańczyć przy wybranej przez siebie muzyce.

Po rozwiązaniu wszystkich zadań, za które otrzymywaliśmy elementy układanki, dostaliśmy słodki skarb.

W czwartek pogoda dopisała więc wybraliśmy się na prawdziwy statek, którym płynęliśmy po Wiśle! Wszystkim bardzo się podobało. Głodni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

Po całym tygodniu wrażeń w piątek będziemy odpoczywać. Będzie to czas na relaks, wspólne oglądanie bajek. Będziemy zbierać siły przed nowymi wyzwaniami czekającymi nas od września.

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »