Strażacka Przygoda

30-12-2019

Jeszcze przed czasem świątecznego odpoczynku nasze Przedszkolaki przeżyły niezwykłą przygodę - odwiedziły dzielnych strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Dzieci miały okazję od podszewki poznać ten niezwykle wymagający zawód. Panowie Strażacy z pasją opowiadali o swojej pracy, oprowadzając gości po zakątkach strażnicy oraz prezentując najnowszy sprzęt. Największą atrakcją okazały się jednak ogromne wozy strażackie, tak dobrze znane Przedszkolakom z książek, bajek i zabaw przedszkolnych. W trakcie wycieczki nasi wychowankowie byli również świadkami prawdziwej akcji ratunkowej – nieoczekiwany alarm wezwał strażaków do działania. Dzieci zobaczyły legendarny zjazd zespołu strażackiego po specjalnej rurze oraz wyjazd wozów w akompaniamencie syren śpieszących na pomoc Krakowianom.

Dzięki tej wyprawie nasi wychowankowie z grupy Starszaków Niebieskich, Starszaków Złotych oraz Maluchów Turkusowych mogli spełnić swoje marzenie i na krótką chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy.