Deklaracja dostępności Ustawienia:

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Niepubliczne przedszkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

04-04-2023

W związku z ważnym dla naszego przedszkola wydarzeniem, 29-31 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji w środę dzieci rozpoczęły przy pomocy balonów i plakatów dekorowanie przedszkola w kolorach niebieskich. Na parter zawitała sympatyczna ośmiornica, każda z jej macek została stworzona przez jedną grupę.

Wśród odbywających się tego dnia zajęć plastycznych miało miejsce również farbowanie tulipanów i goździków na kolor niebieski, tworzenie własnych „kosmosów” w słoiku, czy przeprowadzanie eksperymentu „pada deszcz” z użyciem pianki i atramentu.

Czwartek został poświęcony wspólnemu spacerowi po pobliskim parku, podczas którego dzieci miały okazję rozdać przechodniom, zaintrygowanym kolorowym pochodem, ulotki oraz własnoręcznie pofarbowane kwiaty. Kolejną atrakcją było malowanie i pisanie kredą po chodniku.

Ostatniego dnia przygotowane zostały specjalne atrakcje i zabawy sensoryczne w jednej z sal. Wszyscy bawili się doskonale. Był to bardzo udany czas!

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »