Światowy Dzień Zwierząt w Przystanku

07-10-2021

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt do Przystanku zawitał tajemniczy gość - śnieżnobiały, puszysty pies rasy Golden Retriever o imieniu Lena. Jest to piesek specjalizujący się między innymi w pracy z dziećmi.

W ramach odwiedzin Pani Ania - opiekunka Leny wraz ze swoim pupilem poprowadziły dogoterapie - zajęcia mające na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a zwierzęciem. Przedszkolaki miały możliwość pogłaskać Lenę, pobawić się z nią, nakarmić przekąskami oraz zaobserwować jak zwierzę reaguję na wydawane przez opiekuna polecenia.

Dogoterapia zwana także kynoterapią nie tylko przyczynia się do poprawy sprawności motorycznej, ale również do rozwoju sfery emocjonalnej - poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzęciem.

Niektórym Przedszkolakom udało się przezwyciężyć swój lęk przed zwierzęciem i pod czujnym okiem opiekuna nawiązać kontakt fizyczny z pieskiem. Gratulujemy odwagi i dzielnej postawy.