Deklaracja dostępności Ustawienia:

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Niepubliczne przedszkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Terapia integracji sensorycznej

27-01-2023

W naszym przedszkolu terapia integracji sensorycznej prowadzona jest przez certyfikowanych fizjoterapeutów. Podstawą do podejmowanych oddziaływań terapeutycznych stanowi obserwacja oraz holistyczna diagnoza dziecka.

Terapia integracji sensorycznej określana jest mianem „naukowej zabawy”. W toku pracy tą metodą terapeuci stymulują zmysły dziecka oraz usprawniają takie obszary jak motoryka mała, motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Podczas zajęć nasze przedszkolaki m.in. huśtają się w hamaku, toczą w beczce, jeżdżą na deskorolce czy balansują na równoważni.  Nasi specjaliści szczególną uwagę zwracają na to, aby zadania stawiane przed dzieckiem stanowiły dla niego swoiste wyzwanie - nie były ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne. Ważnymi elementami terapii są także śmiech i dobra zabawa.

Terapia SI w Przystanku Przedszkolak odbywa się w specjalistycznie przystosowanych i bogato wyposażonych salach. Wyposażenie obejmuje m.in. urządzenia do stymulacji układu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego, ale również wzrokowego, słuchowego i węchowego.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »