Tydzień KULINARNY

09-08-2016

Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy - wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i pizzerzy. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

We wtorek wszystkie grupy przygotowały pyszne koktajle i smoothie, z wcześniej zakupionych owoców i warzyw na okolicznych targach i w warzywniakach.

W środę wszystkie Przedszkolaki wybrały się z wizytą do fabryki Ciu Ciu Manufaktura Cukierków przy ulicy Grodzkiej, gdzie każdy mógł przygotować swojego własnego lizaka.

W piątek poczuliśmy się jak mali pizzerzy - najpierw wyrabialiśmy ciasto i dodawaliśmy nasze ulubione przysmaki, a później zanieśliśmy pizze do specjalnego pieca w zaprzyjaźnionym barze Awokado.

Najlepszą nagrodą była oczywiście możliwość zjedzenia przygotowanych przez siebie produktów. Wszak nasze Przedszkolaki, jak wszystkie dzieciaki, najbardziej na świecie uwielbiają jeść słodycze i pizzę. A już takie przygotowane własnoręcznie są najpyszniejsze!