Wakacje w Przystanku Przedszkolak - Tydzień LOTNIKA

30-08-2014

Ostatni wakacyjny tydzień w Przystanku uczciliśmy wyprawą do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Niektórzy już od kilku dni nie mogli się doczekać wyprawy i codziennie zadawali terapeutom przeróżnego rodzaju pytania o samoloty, które mieliśmy zobaczyć.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrza samolotu papieskiego, które na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Przedszkolaki mołgy poczuć się tak, jakby maszyna naprawdę miała za chwilę wzbić się w powietrze i zabrać ich ze sobą.

Później razem z naszym przedownikiem zwiedzaliśmy ekspozycje samolotów przedwojennych i tych z okresu I i II wojny światowej oraz oglądaliśmy modele lotników i spadochroniarzy.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie samolotu prezydenckiego - jego rozmary były naprawdę imponujące.

Dwie godziny upłynęły niezwykle szybko i pełni wrażeń wróciliśmy wszyscy do przedszkola.