Z życia Szkoły - ślubowanie klas pierwszych

17-11-2015

W ostatnią środę w Przystanku Szkoła odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Trzech z naszych byłych już Przedszkolaków zostało pasowanych na uczniów przez Panią Dyrektor i uroczyście dołączyło do grona uczniów.

Na początku klasa 2b wyrecytowała specjalnie na ten dzień przygotowany wiersz Władysława Bełzy z "Katechizmu polskiego dziecka" pt. "Kto ty jesteś? Polak mały". Później każdy z chłopców został pasowany na ucznia. Symboliczne ubranie koszulki z napisem "Przystanek Szkoła" i odbicie swojej dłoni na dużej tablicy oznaczało, że nasze byłe Przedszkolaki oficjalnie stały się uczniami szkoły i dołączyły do jej grona. Każdy z chłopców otrzymał także pamiątkowy dyplom.

Na uroczystości obecni byli Rodzice, Dziadkowie, wychowawcy i koledzy nowo pasowanych Uczniów. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Po uroczystości na wszystkich czekała pani fotograf, aby na wspólnym zdjęciu uwiecznić tę uroczystą chwilę.

Wszystkim pierwszakom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w nauce. Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o naszym Przedszkolu i będziecie nas czasami odwiedzać.