Dzień zwierząt w Przystanku Przedszkolak

10-10-2022

W pierwszym tygodniu października, z pomocą pani Asi i pani Klaudii, przedszkolaki przeniosły się do krainy zwierząt. Nasi milusińscy mieli okazję pochwalić się zdjęciami ze swoimi pupilami i podejrzeć, jakie zwierzaki towarzyszą na co dzień ich koleżankom i kolegom.

Dzieci chętnie przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki i inne, zwierzęce amulety. Miały także okazję zapoznać się ze świnkami morskimi podczas Rodoterapii. W trakcie zajęć edukacyjnych, przedszkolaki doskonaliły percepcję słuchową, odgadując nazwy zwierząt po wydawanych przez nie odgłosach, doskonaliły także analizę i syntezę wzrokową, układając puzzle i układanki z motywem zwierząt, rozwijały umiejętność logicznego myślenia, uzupełniając sekwencje i rytmy z wykorzystaniem materiału tematycznego, a w trakcie zabaw muzycznych i ruchowych z rówieśnikami rozwijały kompetencje społeczne. Oczywiście wszystko to w energicznych rytmach rodem z prawdziwej dżungli! Nie zabrakło także miejsca na swobodną ekspresję twórczą, powstało wiele barwnych prac plastycznych.

Po tym intensywnym, żywiołowym tygodniu jednogłośnie możemy stwierdzić - świat zwierząt nie ma  przed nami tajemnic!