Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Inspiracje na Dzień Mamy

20-05-2020

Zbliża się niezwykle ważne dla wszystkich rodzin święto – już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Dzień Matki. Specjalnie na tę okoliczność przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji. Sprawdźcie jak kreatywnie można uczcić ten wyjątkowy dzień.

Nie ma bardziej wdzięcznego i prostego sposobu na wyrażenie swoich uczuć niż poprzez muzykę. Dlatego zachęcamy wszystkie Przedszkolaki do nauki piosenki „Jesteś mamo skarbem mym”. Tekst znajdziecie w galerii poniżej, a melodię pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=RvHfN-4Va4g

Ćwiczcie wytrwale, by już w następnym tygodniu wyśpiewać waszym mamom pełne miłości słowa uznania. Gwarantujemy, że taki występ wzruszy każde matczyne serce.

Zachęcamy także do własnoręcznego stworzenia niezwykłego upominku dla Mamy. Klasyka w tym temacie zawsze się sprawdza. Zapewniamy, że laurka namalowana ręką dziecka wyraża więcej niż tysiąc słów.

Poniżej prezentujemy kilka prostych do wykonania pomysłów – w galerii znajdziecie szablony kolorowanek i propozycje kreatywnych prac plastycznych. Możecie namalować, pokolorować, wykleić papierem, bibułą lub plasteliną proste, ale jakże wymowne, serce lub kwiat, a nawet smakowitą babeczkę.

Jeśli lubicie bardziej pracochłonne rękodzieła, zainspirujcie się bukietami stworzonymi z odcisków dłoni i paluszków lub kwiatami wykonanymi z produktów, które każdy znajdzie w swoich domowych zasobach. Do takich zabaw plastycznych świetnie sprawdzi się makaron lub płatki kosmetyczne. Pamiętajcie tylko, by zaopatrzyć się w mocny klej i do dzieła!

 

Powodzenia!

Inspiracje na Dzień Mamy

Szablony

Tekst piosenki "Jesteś mamo skarbem mym"

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »