Andrzejkowe wróżby

30-11-2015

Jak co roku w Andrzejki Przedszkolaki wspólne ze swoimi nauczycielami próbowały wywróżyć przyszłość z wosku, starając się odgadnąć co ich czeka w przyszłym roku.

Dla Maluchów były to pierwsze Andrzejki w przedszkolu - chłopcy podekscytowani czekali na to, co się wydarzy. Kiedy panie wniosły do sali wielką miskę z wodą, garnek z roztopionym woskiem i magiczny klucz, piskom i śmiechom nie było końca. A kiedy okazało się, że wosk można wlać do wody używając klucza i przybiera on wtedy różne ciekawe kształty, wtedy dopiero zaczęła się cała zabawa. Chłopcy pełni emocji zaczęli odgadywać, która figurka co przedstawia. Uciechom nie było końca.

Średniaki i Starszaki znały już andrzejkowe zwyczaje z poprzednich lat, ale nie przeszkodziło to we wspólnej zabawie i na nowo odgadywaniu, co w tym roku przedstawiają woskowe figury. Niektórzy przełamywali swoje lęki i po raz pierwszy udało im się wziąć udział w laniu wosku. Wspólnie stworzyliśmy baletnicę, aniołka, baranka i pasmo górskie.

Ciekawe, czy wróżby się spełnią. Ale na to trzeba poczekać do przyszłego roku!