Z życia Przedszkolaków - Średniaki Zielone

02-12-2015

Nadeszła pora na grupę Średniaków, której znakiem rozpoznawczym są zielone kółeczka i niespożytkowana ilość energii. To grupa, w której zdecydowanie rządzą mężczyźni o żywym usposobieniu.

Chłopcy najchętniej odwiedzają Przystankową salę gimnastyczną, gdzie mogą bez końca bawić się w ganianego, urządzać między sobą zawody sportowe i ćwiczyć się w niełatwej sztuce cyrkowej, jaką jest chodzenie na szczudłach. Ostatnio do ulubionych aktywności w tej grupie dołączyło także wzajemne zawijanie się w koc i tworzenie tzw. „naleśnika”.

Wśród naszych chłopaków możemy odnaleźć speca od planu dnia, który dzielnie czuwa nad jego poprawnym ułożeniem, pasjonata tańca, znającego każdy krok i figurę podczas zajęć z instruktorem, eksperta od angielskiego alfabetu, sympatyka polskich linii kolejowych oraz profesjonalnego uciekiniera.

Zieloni chłopcy to także entuzjaści zabaw konstrukcyjnych, którzy stają się nadzieją dla przyszłej polskiej infrastruktury transportu. Nieustannie budują coraz doskonalsze tory dla kulek i linie kolejowe dla przedszkolnych pociągów. Chętnie też bawią się klockami Lego. W tej grupie furorę robią piosenki misia Bu, zwłaszcza piosenka o pracowitych praczkach, a także bajka o „Złotowłosej i trzech misiach”. Po obiedzie natomiast niezbędną lekturą jest książeczka o „Kici Koci na basenie”.

Średniaki Zielone to z pewnością grupa, w której można odnaleźć utracony przez listopadową szarugę entuzjazm i sposób na niezapomniane spędzenie dnia.