Być jak Strażak!

22-03-2016

Nasze Przedszkolaki przez jeden marcowy tydzień poznawały na zajęciach w przedszkolu na czym polega zawód strażaka oraz związane z nim atrybuty i zadania. Właśnie z tej okazji  wybraliśmy się wszyscy do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Krakowie.

Przedszkolaki dostały niecodzienną możliwość zobaczenia wielu dużych i małych wozów strażackich – każdy mógł posiedzieć w środku i poczuć się jak strażak. Przymierzaliśmy także prawdziwe strażackie hełmy, które okazały się bardzo ciężkie oraz dowiedzieliśmy się, jakie wyposażenie ma każdy samochód wyjeżdżający na akcję ratowniczą.

Na koniec  naszej wyprawy  panowie Strażacy urządzili dla wszystkich pokaz  umiejętności strażackich. Mieliśmy okazję zobaczyć strumień wody z prawdziwego strażackiego węża, jego szybkie i sprawne zwijanie oraz usłyszeć wyjące koguty  na czerwonych wozach, które dla niektórych okazały się stanowczo za głośne. Zachwyt wzbudził Strażak w masce tlenowej i pełnym ubiorze, z którym każdy mógł się przywitać.

Ten dzień był pełen wrażeń. Przedszkolaki oraz terapeuci na pewno zapamiętają go na długo.

Dziękujemy Panu Komendantowi Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie za miłe przyjęcie i przygotowane atrakcje dla naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.