Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Być jak Strażak!

22-03-2016

Nasze Przedszkolaki przez jeden marcowy tydzień poznawały na zajęciach w przedszkolu na czym polega zawód strażaka oraz związane z nim atrybuty i zadania. Właśnie z tej okazji  wybraliśmy się wszyscy do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Krakowie.

Przedszkolaki dostały niecodzienną możliwość zobaczenia wielu dużych i małych wozów strażackich – każdy mógł posiedzieć w środku i poczuć się jak strażak. Przymierzaliśmy także prawdziwe strażackie hełmy, które okazały się bardzo ciężkie oraz dowiedzieliśmy się, jakie wyposażenie ma każdy samochód wyjeżdżający na akcję ratowniczą.

Na koniec  naszej wyprawy  panowie Strażacy urządzili dla wszystkich pokaz  umiejętności strażackich. Mieliśmy okazję zobaczyć strumień wody z prawdziwego strażackiego węża, jego szybkie i sprawne zwijanie oraz usłyszeć wyjące koguty  na czerwonych wozach, które dla niektórych okazały się stanowczo za głośne. Zachwyt wzbudził Strażak w masce tlenowej i pełnym ubiorze, z którym każdy mógł się przywitać.

Ten dzień był pełen wrażeń. Przedszkolaki oraz terapeuci na pewno zapamiętają go na długo.

Dziękujemy Panu Komendantowi Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie za miłe przyjęcie i przygotowane atrakcje dla naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »