Deklaracja dostępności Ustawienia:

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Niepubliczne przedszkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Dzień Dyni w Przystanku Przedszkolak

04-11-2022

Listopad rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu od wspólnego świętowania Dnia Dyni. Z pomocą pani Magdy i pani Moniki, przedszkolaki mogły zapoznać się z właściwościami dyni na wiele różnych sposobów. Nie zabrakło aktywności poznawczych, manipulacyjnych, sensorycznych, plastycznych, ruchowych. Nasi milusińscy wyławiali z kisielu plastikowe pająki, odnajdywali w ryżu i kaszy małe przedmioty, układali wzory z grochu i fasoli, obserwowali różne obiekty przez lupę, ważyli warzywa i porównywali ciężar dyń, przeplatali sznurek przez tekturowe dynie, a także tworzyli wspólną pracę plastyczną. Najwytrwalsi podjęli się zabawy w dźwiękowe i dotykowe memo. Niektórzy zdecydowali się zagrać w dyniowe kręgle i dyniowego hokeja, a nawet podjąć się wyzwania łowienia na wędkę „strasznej dyni”.

Starsze grupy przygotowywały smaczne, dyniowe przysmaki podczas warsztatów kulinarnych. Przedszkolaki, po wspólnym gotowaniu, ze smakiem spałaszowały własnoręcznie przygotowane batoniki z ryżu w kształcie dyni oraz dyniowe babeczki.

Najodważniejsi zdecydowali przebrać się w kostiumy – na korytarzach można było spotkać księżniczki, czarodziejów, a nawet… dynie :) Chętni mieli także okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce. Zwieńczeniem obchodów Święta Dyni była dyskoteka, którą poprowadził nauczyciel tańca.

Wszystkich urzekły starannie wykonane dekoracje i różnorodność zaproponowanych zabaw. To był radosny, pełen wrażeń dzień - na pewno zapamiętamy go na długo!

 

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »