Ferie 2016 w Przystanku

09-02-2016

Ferie to czas, w którym nasze Przedszkolaki miały okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc w Krakowie. Nie zabrakło także wspólnych szaleństw i zabawy, a uśmiechom nie było końca.

W pierwszym tygodniu ferii Maluchy, Średniaki i niektóre Starszaki odwiedziły Krainę Zabaw Dziecięcych Anikino, które kryło mnóstwo niespodzianek. Były duże i małe zjeżdżalnie, różnorodne huśtawki, samochodziki, liny do wspinania, trampolina i bajkowe sale. Nie zabrakło także wielu tuneli z przeszkodami i zakamarków, do których dzieci zakradały się i znikały z oczu terapeutom.

Druga część Starszaków spędziła czas w nowootwartym Klockolandzie, gdzie mieli okazję zbudować własne budowle z klocków oraz pokierować klockowymi robotami.

Każda z grup odwiedziała także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i podziwiała krakowskie szopki.

Wspólnie wzięliśmy także udział w warsztatach tanecznych w Nowohuckim Centrum Kultury.

W drugim tygodniu zawitaliśmy do Sali Doświadczania Świata, w której czekał na nas kolorowy świat, pełen dźwięków, migających światełek i palety kolorów, który wywołał u naszych Przedszkolaków ogromną radość i euforię.

Dzień później pojechaliśmy do ulubionej Kinderplanety, w której Przedszkolaki mogły szaleć dowoli – wszyscy zjeżdżali do basenu z kulkami, chodzili po małpim gaju, układali duże klocki i grali w cymbergaja.

Czas ferii był niezwykły, wszystkie Przedszkolaki świetnie się bawiły i każdy znalazł coś dla siebie. Każdy miał uśmiechniętą buzię i wielka szkoda, że ferie tak szybko się skończyły. Z niecierpliwością czekamy już na następne.