Przystankowy Bal Karnawałowy

24-01-2016

Ach co to był za bal! W ostatnią środę nasze przedszkole odwiedziła cała plejada gwiazd: Szeryfowie z Dzikiego zachodu, czterech Spidermenów ratujących świat, Batman, Wojownik samuraj, Mistrz karate, Alcapone, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, trzech Piratów, niezastąpiony Mechanik z zespołu McQueen`a, Elfik z zaczarowanej krainy, pomocna Wróżka, Królewna motyli, Ogrodnik, Hippiska,  żołnierz SWAT oraz Święty Mikołaj, który chyba zatęsknił za naszym przedszkolem. Nie zapomniały o nas także zwierzęta, wśród których znalazła się żyrafa, krokodyl, żabka, pająk, smok oraz dwa kotki.

Aby każdy z zaproszonych gości był odpowiednio przygotowany na bal, najpierw wspólnie ozdabialiśmy maski karnawałowe. Dzięki różnokolorowym cekinom i błyszczącym gwiazdkom wszystkie były kolorowe i błyszczące.

Tak przygotowani udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczął się wielki bal. Przedszkolaki razem z terapeutami wspólnie bawiły się w takt muzyki – były tańce biedronki i labada w kole. Tańcząc masiti, wyobraźnią przenieśliśmy na afrykański kontynent. Ponieważ za oknem od dłuższego czasu towarzyszy nam prawdziwa zima, nie mogło zabraknąć kuligu, który porywał wszystkich do tańca.

Zabawa była wspaniała, a nasze Przedszkolaki pełne emocji jeszcze długo przeżywały uroczystość. Od dzisiaj z niecierpliwością czekamy na kolejny karnawał i bal. Ciekawe, jakie gwiazdy odwiedzą nas w przyszłym roku.