'Kilka słów o AAC' - warsztaty dla Rodziców

09-02-2016

W ubiegłym tygodniu odbyła się druga edycja warsztatów dla Rodziców naszych Przedszkolaków na temat alternatywnych i wspomagających sposobów komunikownaia się.

Uczestnicy dopisali i wspólnie mogliśmy przekonać się, jak ważne i czasami bardzo trudne jest komunikowanie się z innymi osobami. Wszyscy wzięli udział w ćwiczeniach wymagających wspólnego działania i utwierdzili się, jak istotne jest zaufanie do drugiej osoby. Dużo rozmawialiśmy także o intencji komunikacyjnej, tak ważnej zwłaszcza u dzieci z autyzmem.

W drugiej części warsztatów zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami dwóch systemów AAC - PECS oraz Makaton. Nie zabrakło praktycznych ćwiczeń, prezentacji i możliwości porozumiewania się z innymi przy pomocy gestów i obrazków.

Warsztaty prowadziły - logopeda Karina Herian oraz pedagog Katarzyna Stęgowska.