Kwiecień miesiącem Świadomości Autyzmu

21-04-2021

Kwiecień jest dla nas wyjątkowym miesiącem w roku. W tym czasie cały świat obchodzi miesiąc Świadomości Autyzmu. Jest to okres, w którym szczególnie skupiamy się na propagowaniu wiedzy i zwiększaniu świadomości społecznej odnośnie spektrum autyzmu.

Dlatego w tym tygodniu, w naszym Przedszkolu trwa „niebieski tydzień”, pełen atrakcji dla naszych wychowanków. Każdego dnia dzieci biorą udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zabawach i aktywnościach.

W tygodniowym planie naszych Przedszkolaków znalazły się m.in. zajęcia sensoryczne, poszerzające repertuar doświadczeń zmysłowych, nowe zabawy muzyczne i tematyczne, rozwijające umiejętność współpracy z rówieśnikami oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie wykonają pamiątkowe prace. Kolorem przewodnim wszystkich zajęć jest oczywiście kolor niebieski – powszechnie już znany symbol autyzmu, oznaczający nadzieję i solidarność z osobami rozwijającymi się w spektrum. Nawet nasze sale przedszkolne w tym tygodniu przystroiły się w różne odcienie tego koloru.

Niebieski tydzień to akcja, dzięki której chcemy pokazać naszą solidarność i wsparcie dla wszystkich osób zaangażowanych w temat autyzmu. Jednocześnie dbamy o to, aby nasi podopieczni czerpali jak najwięcej radości ze wspólnej zabawy i nauki, i dzięki tym pozytywnym doświadczeniom budowali swoją wiedzę i nowe umiejętności.