Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Mali odkrywcy

12-11-2019

W tym roku w naszym Przedszkolu w grupie Starszaków Złotych pojawił się zupełnie nowy blok zajęć, który uczy naszych wychowanków jak poznawać świat za pomocą eksperymentów.

Założeniem nowego bloku o dumnej nazwie „Doświadczenia” jest nauka poprzez eksperymentowanie i doświadczanie. Techniki, na których się opiera to prezentacja oraz działanie własne. Zakres tematyczny zajęć obejmuje szeroko rozumianą codzienność - nawiązuje do różnych sytuacji i wydarzeń z życia, których dzieci doświadczają na co dzień. Eksperymenty przeprowadzane przez Przedszkolaków mają na celu wyjaśnienie tych zjawisk i zdarzeń, które dzieci obserwują wokół siebie. Do przeprowadzenia ciekawych doświadczeń nauczyciele wykorzystują wszelkiego rodzaju materiały organiczne, powiązane z codziennym użytkiem i funkcjonowaniem. Najpierw dokonują prezentacji oraz wyjaśniają na czym polega dany eksperyment, a następnie pomagają dzieciom w samodzielnym przeprowadzeniu doświadczenia. W trakcie zajęć Przedszkolaki korzystają ze wsparcia wizualnego przedstawiającego schemat działania. Eksperymenty, jakie udało im się do tej pory wykonać dotyczyły m.in. zmian odwracalnych i nieodwracalnych czy powstawania palety barw i sztuki mieszania kolorów. Starszaki uczyły się także grać na szkle, tworzyć własne instrumenty z produktów spożywczych, a nawet produkować domowe bańki mydlane. W planach pozostają również eksperymenty typowo kuchenne - nasze Przedszkolaki nie mogą już się doczekać kiedy odkryją na własne oczy jak powstaje pop corn oraz jak ubić śmietanę na pyszny deser Smile

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »