Wyprawa na farmę

11-10-2013

Już od kilku tygodni przygotowywaliśmy się do tej wycieczki – rezerwowanie autokaru, omawianie z przemiłą panią Kazią szczegółów naszej wizyty, rozmowy z rodzicami. W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień – po porannym zaplanowaniu wszystkim grupom nadchodzącej wycieczki, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w stronę Dąbrowy. Towarzyszyły nam spojrzenia przejętych rodziców, którzy robili swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia.

Dla większości Przedszkolaków była to pierwsza wyprawa autokarem – ciekawiło ich wszystko: fotele i pasy, przesuwający się krajobraz za oknem. Niektórzy umilali sobie czas oglądając gazety, słuchając muzyki lub rozmawiając z sąsiadem z siedzenia obok.

Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Na farmie czekało nas mnóstwo atrakcji – Przedszkolaki własnoręcznie wyrabiały ciasto z mąki, które później panie wsadziły do pieca i wyrosły z niego pyszne bułeczki; było także lepienie naczyń z gliny i przejażdżka wozem po polu, na którym spotkaliśmy zwierzęta gospodarskie. Największą atrakcją był jednak ogromny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i dużymi huśtawkami z opon – w tym miejscu integrowali się wszyscy. Nie było ważne, czy ktoś jest starszy czy młodszy, przedszkolak czy pierwszoklasista – wspólne zabawy w ganianego i huśtanie się na huśtawkach było dla wszystkich ogromną zabawą.

Po tylu atrakcjach czekał na nas pyszny naleśnikowy obiad, po którym szybko spakowaliśmy się i ruszyliśmy w drogę powrotną. Pod przedszkolem czekali już na nas stęsknieni rodzice, którym Przedszkolaki z dumą wręczyły własnoręcznie wypieczone bułeczki i gliniane naczynia. Wycieczka na farmę na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.