Z życia Przedszkolaków - Maluchy Żółte

16-10-2015

Maluchy Żółte to najmłodsza z grup Przystankowych Przedszkolaków – jest pełna energii i zawsze gotowa do zdobywania nowych doświadczeń, dlatego też najchętniej uczestniczy we wszystkich zabawach ruchowych i gimnastyce, a podczas jesiennych spacerów z gromkim „Gotowi do startu, start!” urządza sobie ze swoimi nauczycielami biegi po alejach pobliskiego parku.

W chwilach odpoczynku z ochotą obserwują nadjeżdżające tramwaje, kontrolując czy na pewno przyjeżdżają na czas.

W swojej żółtej sali  ubierają lalkę Zuzię stosownie do pory roku, tańczą z chustą, w kółku i parach oraz zdobywają nową wiedzę i umiejętności podczas zajęć na dywanie i przy stoliku. Bardzo lubią zajęcia plastyczne, dlatego często sięgają po pędzle i plastelinę nawet w czasie wolnym.

Ulubionymi zabawkami chłopców są oczywiście wszelkie auta, autka i pociągi, ale także gry planszowe, puzzle i memory. Rytuałem w tej słonecznej grupie stało się wspólne oglądanie i czytanie książeczek po każdym posiłku, najczęściej o przygodach „Misi Marysi”.

Nasze Żółte Maluchy każdego dnia są gotowe do działania i zabawy.