Z życia Przedszkolaków - Średniaki Srebrne

22-12-2015

Czas na kolejnych medalistów – mowa oczywiście o Średniakach Srebrnych. To grupa niezwykle dynamiczna z pokładami wewnętrznej i zewnętrznej energii.

Chłopcy i nasza jedyna, niepowtarzalna w przedszkolnej ekipie dziewczynka uwielbiają zajęcia na sali SI, gdzie mogą do woli wspinać się, skakać, huśtać i balansować na równoważni. Sensoryczne figle mogą kontynuować także w swojej sali, gdzie chętnie w czasie wolnym bujają się w pomarańczowym kocu.

Srebrne dzieciaki to ekipa, która z zaangażowaniem podchodzi do zajęć stolikowych, podczas których korzystają z własnych piórników i ćwiczą ręce używając różnych przyrządów kreślarskich. Starannie odrabiają też zadania domowe z rodzicami i rodzeństwem.

Co tydzień uczęszczają ze swoimi nauczycielami i panią logopedką na zajęcia z AAC, podczas których poznają najbliższe otoczenie przedszkola i uczą się rozmawiać z różnymi osobami (obrazkami i mową). Dzięki tym zajęciom stają się coraz bardziej samodzielni w robieniu zakupów w sklepie spożywczym i świetnie prezentują się z czerwonymi koszykami w dłoniach maszerując przez cały sklep. Tradycją jest także odwiedzanie pobliskiej piekarni i karmienie kaczek oraz podróże komunikacją miejską z samodzielnie skasowanymi biletami w dłoniach.

Nasze Średniaki są grupą o szerokich zainteresowaniach. W grupie tej odnajdziemy miłośników zawsze uśmiechniętych literek i cyferek, którzy specjalizują się w rozbrajaniu najtrudniejszych wkładanek, literkowych puzzli oraz domina. Srebrne Przedszkolaki uwielbiają bawić się w sklep, gdzie nieodłącznym elementem jest kasa fiskalna oraz w farmerów sprawnie sterujących traktorem przewożącym zwierzęta w najrozmaitsze części sali. Są także mistrzami w segregowaniu kolorowych klocków i patyczków, a w wolnych chwilach sympatykami instrumentów nawet o tak zagadkowych nazwach, jak ksylofon. Swoją znajomością tak wyrafinowanych nazw stanowią wyzwanie dla terapeutów, kiedy ci muszą rysować je na tablicy. Najmilszym instrumentem jest jednak bębenek pożyczany od szkolnej klasy 3b, dzięki czemu przedszkolaki uczą się od starszych kolegów pożyczania i dziękowania.

To także grupa zaprzyjaźniona z owocami i warzywami. Srebrni pochłaniają zdrowe przekąski w każdej postaci – zwłaszcza jabłka i marchewki. Hitem są także mniej zdrowe, ale jakże pyszne chrupki oraz żelki w kolorach tęczy, o które można z łatwością poprosić sięgając po segregator komunikacyjny.

W okresie świątecznym największym przebojem jest kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, którą cała grupa potrafi zaśpiewać z pamięci.

Średniaki Srebrne razem tworzą mocną przystankową ekipę, przy której największy śpioch w grudniowe krótsze dni z pewnością nie zmruży oka.