Ekotydzień cz. 1

04-08-2015

Pierwszy Ekotydzień za nami - skończyliśmy zbieranie butelek, rolek papieru i zakrętek, odwiedziliśmy także krakowską Lamusownię oraz urządziliśmy z Przedszkolakami piknik w Parku Jordana.

Dla nas wszystkich był to bardzo edukacyjny tydzień, podczas którego nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. W Lamusowni dowiedzieliśy się, w jaki sposób utylizuje się odpady i jak są one segregowane. Podczas codziennych spacerów uczyliśmy się, do których koszów trzeba wyrzucać plastikowe butelki, a do których szkło i papier. Na zajęciach dydaktycznych Przedszkolaki dowiedziały się o  czterech rodzajach elektrowni - węglowej, wodnej, słonecznej i wiatrowej, poznawaliśmy także poszczególne etapy wywozu śmieci na śmietnisko.

Grupy Maluchów zakończyły Ekotydzień wspólnym piknikiem w Parku Jordana, podczas którego podziwialiśmy przyrodę i zajadaliśmy ekologiczne przekąski.