Jesienne inspiracje

09-10-2020

Do naszego Przedszkola przyszła jesień…

Najpierw wszędzie pojawiły się kolorowe dekoracje, a sale przedszkolne zaczęły przypominać jesienny park. Ponieważ w tym roku jesienna pogoda jest dla nas nadzwyczaj miła i ciepła, każdego dnia Przedszkolaki wyruszają na spacer do pobliskiego parku na poszukiwanie prawdziwych skarbów – zbierają kasztany i żołędzie, wypatrują na drzewach czerwonej jarzębiny, odnajdują najpiękniejsze kolorowe liście. Następnie nasi nauczyciele z pomocą odnalezionych przez dzieci darów jesieni tworzą niezwykle ciekawe lekcje oraz zajęcia plastyczne i sensoryczne.

Jesteście ciekawi co niezwykłego można wyczarować za pomocą jesiennych liści i kasztanów? Prezentujemy kilka pomysłów na kreatywne wykorzystanie naturalnych materiałów, w które bogata jest obecna, piękna  pora roku. Zebrane liście mogą posłużyć jako świetny szablon do wielu pięknych i prostych do wykonania prac plastycznych – można pomalować je farbami, a następnie odcisnąć na kartce papieru lub przykleić na kartkę i za pomocą waty lub folii spożywczej zastemplować całą jej powierzchnię, wtedy po odklejeniu liści otrzymamy kontur na tle jesiennych barw. Z wysuszonych liści można stworzyć ciekawe kompozycje – jesienne drzewa lub postacie wesołych zwierzątek. Motyw jesiennego drzewa można odtworzyć za pomocą patyczków kosmetycznych, dziecięcych rączek ubrudzonych w farbie lub również w trójwymiarze – wystarczy rolka po papierze toaletowym farby i trochę wyobraźni. Możliwości jest nieskończenie wiele, kilka z nich prezentujemy w galerii poniżej. Zachęcamy do czerpania inspiracji i wspólnego ich odtworzenia wraz z dziećmi w domowym zaciszu. A już wkrótce ogłosimy konkurs na najpiękniejszą, jesienną pracę plastyczną!

Jesienne inspiracje