Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Wakacje w Przedszkolu

13-07-2019

Mimo iż do naszego Przedszkola zawitały wakacje, nasi wychowankowie nie próżnują i aktywnie spędzają czas w ramach półkolonijnych zajęć tematycznych. W ubiegłym tygodniu dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne podczas warsztatów "Mali Artyści". Przedszkolaki wykonały mnóstwo ciekawych prac plastycznych, które okazały się prawdziwymi dziełami sztuki! Dlatego pod koniec tygodnia w jednej z sal wspólnie urządziliśmy Galerie Sztuki, w której po okazaniu biletów wstępu, dzieci podziwiały arcydzieła swoje i swoich kolegów. Każda praca była wyjątkowa i unikatowa, dlatego z pewnością nie powstydziłoby się ich ani prawdziwe muzeum, ani galeria!

Z kolei w bieżącym tygodniu przedszkolaki odkrywały świat za pomocą eksperymentów niczym prawdziwi naukowcy. Wszystko to dzięki zajęciom tematycznym "Mali Odkrywcy", podczas których dzieci miały możliwość m.in. stworzenia swojej własnej, małej tęczy na talerzu, wybuchającego wulkanu oraz masy nienewtonowskiej. Nie straszne były im nawet krakowskie upały, ponieważ w tych dniach stworzyły sztuczny śnieg oraz eksperymentowały z bryłami lodu. Każdy z eksperymentów oddziałując na zmysły naszych wychowanków, oprócz wspaniałej zabawy, okazał się również świetnym treningiem sensorycznym, jak i pierwszą prawdziwą lekcją chemii oraz fizyki.

 

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »