Wakacje w Przedszkolu

13-07-2019

Mimo iż do naszego Przedszkola zawitały wakacje, nasi wychowankowie nie próżnują i aktywnie spędzają czas w ramach półkolonijnych zajęć tematycznych. W ubiegłym tygodniu dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne podczas warsztatów "Mali Artyści". Przedszkolaki wykonały mnóstwo ciekawych prac plastycznych, które okazały się prawdziwymi dziełami sztuki! Dlatego pod koniec tygodnia w jednej z sal wspólnie urządziliśmy Galerie Sztuki, w której po okazaniu biletów wstępu, dzieci podziwiały arcydzieła swoje i swoich kolegów. Każda praca była wyjątkowa i unikatowa, dlatego z pewnością nie powstydziłoby się ich ani prawdziwe muzeum, ani galeria!

Z kolei w bieżącym tygodniu przedszkolaki odkrywały świat za pomocą eksperymentów niczym prawdziwi naukowcy. Wszystko to dzięki zajęciom tematycznym "Mali Odkrywcy", podczas których dzieci miały możliwość m.in. stworzenia swojej własnej, małej tęczy na talerzu, wybuchającego wulkanu oraz masy nienewtonowskiej. Nie straszne były im nawet krakowskie upały, ponieważ w tych dniach stworzyły sztuczny śnieg oraz eksperymentowały z bryłami lodu. Każdy z eksperymentów oddziałując na zmysły naszych wychowanków, oprócz wspaniałej zabawy, okazał się również świetnym treningiem sensorycznym, jak i pierwszą prawdziwą lekcją chemii oraz fizyki.