Przeprowadzka na Prądnicką 10

13-04-2014

Prace remontowe w budynku na ulicy Prądnickiej 10 trwają. Z niecierpliwością czekamy na ich zakończenie i na naszą przeprowadzkę, która dla wielu Przedszkolaków będzie dużym wydarzeniem.

W podziemiach kopalni

11-04-2014

W pierwszy piątek kwietnia część z Przedszkolaków udała się na swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do kopalni Bochnia. Po raz pierwszy zbiórka odbywała się nie pod przedszkolem, ale na parkingu dla busów w centrum Krakowa – dla niektórych było to dużym wyzwaniem, żeby pożegnać rodziców i wsiąść do busa. Wszyscy jednak dzielnie sobie poradzili i ruszyliśmy w kierunku Bochni.

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

02-04-2014

2 kwietnia  -  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu nasze Przedszkolaki spędziły bardzo intensywnie i oczywiście nie zabrakło także niebieskiego koloru.

W poszukiwaniu wiosny

28-03-2014

W przedostatni piątek marca wszystkie Przedszkolaki razem z terapeutami wybrały się na poszukiwania wiosny. A żeby definitywnie pożegnać zimę, towarzyszyła nam zrobiona wcześniej ekologiczna Marzanna, którą mieliśmy zamiar wrzucić do rzeki, aby w ten sposób przywitać nową porę roku.

Przystanek Rodzic - kolejne spotkanie już 12 kwietnia

27-03-2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na kolejne spotkanie w ramach Przystanku Rodzic. Naszym gościem będzie pani psycholog mgr Anna Szczypczyk.  Na co dzień pracuje w Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem „Effatha”, a także współpracuje z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również autorką książki „Zabawy dla dzieci z autyzmem”. Podczas spotkania poznamy mnóstwo ciekawych pomysłów na zabawę z dzieckiem.

Witaj przygodo!

27-02-2014

W czwartkowe poranki w Przystanku rozpoczyna się cotygodniowa krzątanina. Czy zabraliśmy gry? Czy spakowaliśmy pojemniki z jedzeniem? Czy kapcie są już w reklamówce? Nasze Przedszkolaki chętnie ubierają buty i kurtki i z niecierpliwością wyczekują pana kierowcy. Pan zawozi nas do „drugiego przedszkola”. Co to za przygoda!

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

12-02-2014

Szukamy chętnych osób - absolwentów lub studentów kierunków artystycznych do prowadzenia zajęć plastycznych z naszymi Przedszkolakami. Jesteśmy otwarci na współpracę.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl.

Przystanek Rodzic - kolejne spotkanie już 15 lutego

09-02-2014

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie. Naszym gościem będzie pani psycholog mgr Maria Porębska, która jest terapeutą neurorozwoju oraz terapeutą metody Johansena, Warnkego, a także konsultantem metody Tomatis z certyfikatem wydanym przez Tomatis Group w Luxemburgu.

31-01-2014

Ostatni dzień stycznia nie był w naszym przedszkolu zwykłym dniem – świętowaliśmy Karnawał. Oprócz wielkiego balu na sali gimnastycznej, czekało w tym dniu na naszych Przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

27-01-2014

24 stycznia w naszym przedszkolu pojawili się szczególni goście – Babcie i Dziadkowie naszych Przedszkolaków, którym w tym dniu przygotowaliśmy moc atrakcji z okazji ich święta.

Świąteczne spotkanie

02-01-2014

W ostatni piątek przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w Przystanku Przedszkolak wspólne świąteczne spotkanie – razem z Przedszkolakami, ich rodzicami i nauczycielami wspominaliśmy ubiegły rok i zastanawialiśmy się jaki będzie ten nadchodzący 2014.

Mikołajki w Przystanku Przedszkolak

07-12-2013

Na ten dzień wiele dzieci czeka cały rok. Św. Mikołaj odwiedził także nasze Przedszkole i wręczył wszystkim (tym małym i dużym) piękne prezenty, które wywołały u dzieci i dorosłych wiele uciechy i radości.

Czas na staż!

05-12-2013

We wtorek 10 grudnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie osoby zainteresowane odbyciem stażu w Przystanku Przedszkolak. Zapisy drogą mailową pod adresem: karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl. Zapraszamy!

Dni Otwarte w Przystanku Przedszkolak

01-12-2013

Andrzejki 2013

29-11-2013

W piątek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki – było wiele zabaw, gier i specjalnych gości, którzy odwiedzili w tym dniu nasze Przedszkolaki.

„Drugie życie śmieci”

25-11-2013

W ubiegłym tygodniu nasze Przedszkolaki wykonały pracę na Wielki Ekologiczny Konkurs dla Przedszkoli 2013. W ruch poszły wszystkie znalezione w przedszkolu plastikowe zakrętki, rolki od papieru, zużyte plastikowe butelki, wieczka od słoików, aluminiowe puszki, zużyte płyty CD, gazety, folie aluminiowe i sreberka po słodyczach, stare kartonowe pudełka po zabawkach, a nawet rura po odkurzaczu. A wszystko po to, żeby stworzyć pociąg kolejowy „Przystanek Przedszkolak”.