Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Piknik Rodzinny w Przystanku Przedszkolak

28-06-2016

W przedostatnią sobotę czerwca w podkrakowskiej wsi Pobiednik Mały odbył się wielki przystankowy piknik dla Przedszkolaków, Uczniów i ich Rodzin. Świętowaliśmy wtedy również 5-lecie istnienia naszego Przedszkola, dlatego nie zabrakło także specjalnych gości. Pogoda nam dopisała i zabawie nie było końca.

więcej»

'Polskie dworki, zamki i pałace' - konkurs fotograficzny

08-06-2016

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w kwietniu w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 42 w Lublinie. Zadaniem każdego chętnego było zrobienie zdjęcia zamku lub pałacu w charakterystyczny dla siebie sposób i wysłanie go na konkurs.

więcej»

Rejs 'Nimfą' po Wiśle

05-06-2016

W ostatni wtorek nasze Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję wziąć udział w prawdziwym rejsie po Wiśle statkiem "Nimfa". Wszystko odbywało się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych (MDON).

więcej»

Wycieczka do krakowskiego ZOO

19-05-2016

To już coroczna przystankowa tradycja - wspólna  wyprawa do zoo. Tym razem odbyła się trochę wcześniej, bo w maju, ale wzięły w niej udział wszystkie grupy przedszkolne, także Maluchy Żółte i Pomarańczowe, dla których była to pierwsza tak poważna wycieczka.

To już coroczna przystankowa tradycja - wspólna czerwcowa wyprawa do zoo. Czwarty rok z rzędu, kiedy tylko robi się ciepło, a wakacje tuż tuż, nasze Przedszkolaki odwiedzają krakowski ogród zoologiczny i poznają różne gatunki zwierząt.

W tym roku największym powodzeniem cieszyły się uchatki - niektóre z Przedszkolaków mogły obserwować te zwierzęta godzinami, patrzeć jak pływają lub odpoczywają. Dużą atrakcją były także żyrafy - niektórzy widzieli je po raz pierwszy na żywo oraz duże koty, a zwłaszcza gepard, którego nazwa jeszcze długo była powtarzana na przedszkolnych korytarzach. Wśród Starszaków Fioletowych hitem okazało się Mini Zoo, gdzie udało się nakarmić małe kózki, pogłaskać osiołka i dotknąć żółwie i świnki morskie.

Wszyscy wócili do Przedszkola pełni wrażeń, o których opowiadali jeszcze długo rodzicom. Pamiątką są wspólne zdjęcia, które można oglądać na przedszkolnej tablicy.
więcej»

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 25 czerwca

18-05-2016

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy Państwa na cykl spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Zaplanowaliśmy dla Państwa dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się już 25 czerwca a naszym gościem będzie pani Alina Perzanowska, prezes Fundacji Wspólnota Nadziei - pomysłodawcy i realizatora Farmy Życia. Drugie spotkanie odbędzie się 17 września, a gościem będzie pan Marek Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni. Spotkania pozwolą nam zapoznać się z systemami wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę na pierwsze spotkanie do 17 czerwca: przystanek.rodzic@gmail.com

Szczegóły na załączonym plakacie. Zapraszamy!

więcej»

Wiosna w Przystanku

03-05-2016

Przyszedł maj, a z nim wiosna już na dobre zagościła w Przystanku. Widać to na przedszkolnych korytarzach, gdzie na talibach pojawiły się kolorowe motyle, żaby, kwiaty i wiosenne plastyczne wariacje. Wyobraźnia naszych Przedszkolaków nie zna granic.

więcej»

"Przełącz się na inny system" - warsztaty z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu

05-04-2016

Z okazji miesiąca wiedzy o autyzmie przygotowaliśmy   specjalne spotkanie wykładowo-warsztatowe, na które zapraszamy tym razem nie profesjonalistów, nie najbliższych osób z autyzmem, ale wszystkich innych. Instruktora wspinaczki z cotygodniowych zajęć Państwa dziecka, a może instruktorkę jazdy konnej? Kierowcę autobusu szkolnego i znajomych, pod opieką których od czasu do czasu zostaje Państwa dziecko. Wolontariusza, ciocię, wujka i .... tych wszystkich, z którymi wiedzą o autyzmie chcielibyście się Państwo podzielić a ich zaprosić, aby spojrzeli na świat z odrobinę innej perspektywy, Waszego dziecka i wielu innych osób.


Zapraszamy!

więcej»

Niebieski tramwaj Przystanku Przedszkolak czyli Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

04-04-2016

W poniedziałek 4 kwietnia w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, połączony z akcją informacją. Specjalnie na ten dzień wynajęliśmy tramwaj, którym nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi terapeutami podróżowali wokół Plant.

więcej»

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 16 kwietnia

29-03-2016

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Adrianem Borowikiem, uczestnikiem stażu dla wolontariuszy i kursu Start Up Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America  oraz  założycielem fundacji "Być Bliżej Siebie" mającej na celu szerzenie wiedzy na temat programu Son-Rise w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2016 o godzinie 10:00 w Przystanku Przedszkolak przy ul. Prądnickiej 10. Zapisy drogą mailową: przystanek.rodzic@gmail.com.
Liczba miejsc ograniczona.

więcej»

Święto Wiosny

23-03-2016

„Witaj Wiosno!”-  pod takim hasłem we wtorek 22 marca wybraliśmy się nad rzekę do Parku Białoprądnickiego, aby zatopić Marzannę i oficjalnie przywitać wiosnę.

więcej»

Być jak Strażak!

22-03-2016

Nasze Przedszkolaki przez jeden marcowy tydzień poznawały na zajęciach w przedszkolu na czym polega zawód strażaka oraz związane z nim atrybuty i zadania. Właśnie z tej okazji  wybraliśmy się wszyscy do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Krakowie.

więcej»

Z życia Przedszkolaków - Starszaki Fioletowe

08-03-2016

Wśród naszych dzielnych Przedszkolaków nie może zabraknąć tak sympatycznej i zgranej grupy, jak Starszaki Fioletowe. Tworzą ją czterej chłopcy i ich kreatywne panie nauczycielki, dzięki którym każdy dzień jest wesoły, pełen różnych niespodzianek oraz okazji do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

więcej»

Dzień Babci i Dziadka

23-02-2016

Chociaż Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w styczniu, nasze Przedszkolaki  wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami świętowały ten dzień w Przystanku 18 lutego. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania naszych Gości przez  Panią Dyrektor, a następnie wszyscy udali się na krótką wycieczkę po przedszkolu.

więcej»

Czas na staż cz.6!

21-02-2016

Wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu w naszej placówce zapraszamy 24 lutego 2016 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Serdecznie zapraszamy!

więcej»

Przystankowe Walentynki

15-02-2016

Dzisiaj obchodziliśmy w Przystanku Walentynki. Nie zabrakło czerwonych serduszek i życzeń pisanych albo rysowanych na karteczkach oraz słodkich rogalików.

więcej»

'Kilka słów o AAC' - warsztaty dla Rodziców

09-02-2016

W ubiegłym tygodniu odbyła się druga edycja warsztatów dla Rodziców naszych Przedszkolaków na temat alternatywnych i wspomagających sposobów komunikownaia się.

więcej»

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »