"Jesienny konkurs" na poratlu lulek.tv

13-10-2014

Maluchom Pomarańczowym i Starszakom Fioletowym tak spodobała się jesień, że chłopcy postanowili razem ze swoimi paniami nauczycielkami wziąć udział w jesinnym konkursie organizowanym przez ABC Media Publishing. Przez cały dzień powstawały prace konkursowe, które efektem końcowym zadziwiły nawet ich twórców.

Czas na staż cz. 3! - wolne miejsce

13-10-2014

Informujemy, że Przystanek Przedszkolak dysponuje jednym wolnym miejscem dla osób zainteresowanych odbyciem stażu w naszej placówce w okresie październik 2014 - styczeń 2015. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - drugie spotkanie już w najbliższą sobotę 18 października

13-10-2014

W najbliższą sobotę 18.10.2014 o godzinie 10:00 po raz drugi spotka się grupa warsztatowa „Szkoły dla Rodziców”. Spotkanie nosi tytuł „Od rozumienia do porozumienia – rozpoznanie potrzeb dorosłych i dzieci”.

Przystanek Rodzic - otwarcie biblioteki!

29-09-2014

Specjalnie z myślą o naszych Rodzicach powstała biblioteka, która zawiera mnóstwo ciekawych pozycji książkowych. Na pólkach na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz bazy podstawowej wiedzy o całościowych zaburzeniach rozwojowych, znajdziemy tam również książki specjalistyczne z pedagogiki, logopedii, integracji sensorycznej i psychoterapii. A na długie jesiennie wieczory polecamy książki z pomysłami na zabawę i historie osobiste osób z ASD.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę 27 września

23-09-2014

Pierwsze spotkanie – „Emocje w rodzinie dziecka z autyzmem” – będzie dotyczyć emocji w bliskich relacjach, które są istotnym elementem kontaktu, interakcji i komunikacji.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic

23-09-2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z całościowymi trudnościami rozwojowymi na cykl trzech bezpłatnych spotkań warsztatowych „Szkoły dla rodziców” dotyczących tworzenia dobrych relacji i porozumienia z dzieckiem oraz innymi osobami ważnymi w jego wychowaniu i terapii. Podczas warsztatów będzie można porozmawiać o emocjach i potrzebach rodziców i dzieci, poznać efektywne strategie komunikacji, tak aby łatwiej było towarzyszyć dziecku na co dzień i współpracować z zespołem osób zaangażowanych w jego terapię.

Czas na staż cz.3! - spotkanie informacyjne

31-08-2014

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych stażem odbędzie się 12 września (piątek) o godzinie 17:00 w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Wszystkie chętne osoby serdecznie zapraszamy.

Wakacje w Przystanku Przedszkolak - Tydzień LOTNIKA

30-08-2014

Ostatni wakacyjny tydzień w Przystanku uczciliśmy wyprawą do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Niektórzy już od kilku dni nie mogli się doczekać wyprawy i codziennie zadawali terapeutom przeróżnego rodzaju pytania o samoloty, które mieliśmy zobaczyć.

04-08-2014

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją Projektu „Przystanek Przedszkolak”, którego celem jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z autyzmem oraz zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjno-terapeutycznej. prowadzimy nabór uzupełniający do grup przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

Wakacje w Przystanku Przedszkolak - Tydzień ART

18-07-2014

Rysowanie po folii i kartonie, tworzenie figurek przy użyciu fasoli, skarpetek i filcu - to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na naszych Przedszkolaków podczas Tygodnia ART.

"Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda"

16-07-2014

W środę 16 lipca wakacje w Przystanku Przedszkolak zostały oficjalnie rozpoczęte. Część grup uczciła to wielkim piknikiem na krakowskich Błoniach, pozostali wyruszyli na wyprawę do Doliny Bolechowickiej.  Atrakcji nie było końca.

Niepubliczne Przedszkole 'Przystanek Przedszkolak'

13-07-2014

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w dniu 3 lipca 2014 r. nasza placówka została przekształcona z Punktu Przedszkolnego na Niepubliczne Przedszkole i wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 4430.1.119 jako Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu „Przystanek Przedszkolak”.

Tygrys i żyrafy

24-06-2014

To była już trzecia wspólna wyprawa naszych Przedszkolaków do zoo w ostatnich latach. Każda z nich trochę inna, ale wszystkie równie emocjonujące i długo wyczekiwane.

Dzień Rodziny

20-06-2014

W tym roku połączyliśmy trzy ważne święta w jedno – z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zaprosiliśmy rodziny naszych Przedszkolaków i zorganizowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji.

Być jak żołnierz

13-06-2014

Piątek 13 czerwca był dla naszych Przedszkolaków dniem pełnym emocji. Niektórzy opowiadali rodzicom, że byli na II wojnie światowej – tak wielkie wrażenie zrobiła na nich wyprawa do placówki Wojska Polskiego przy ulicy Wrocławskiej, która z okazji dni otwartych przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

02-06-2014

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie do realizacji, w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, projektu pod nazwą „Przystanek Przedszkolak”.