04-08-2014

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją Projektu „Przystanek Przedszkolak”, którego celem jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z autyzmem oraz zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjno-terapeutycznej. prowadzimy nabór uzupełniający do grup przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

Wakacje w Przystanku Przedszkolak - Tydzień ART

18-07-2014

Rysowanie po folii i kartonie, tworzenie figurek przy użyciu fasoli, skarpetek i filcu - to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na naszych Przedszkolaków podczas Tygodnia ART.

"Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda"

16-07-2014

W środę 16 lipca wakacje w Przystanku Przedszkolak zostały oficjalnie rozpoczęte. Część grup uczciła to wielkim piknikiem na krakowskich Błoniach, pozostali wyruszyli na wyprawę do Doliny Bolechowickiej.  Atrakcji nie było końca.

Niepubliczne Przedszkole 'Przystanek Przedszkolak'

13-07-2014

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w dniu 3 lipca 2014 r. nasza placówka została przekształcona z Punktu Przedszkolnego na Niepubliczne Przedszkole i wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 4430.1.119 jako Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu „Przystanek Przedszkolak”.

Tygrys i żyrafy

24-06-2014

To była już trzecia wspólna wyprawa naszych Przedszkolaków do zoo w ostatnich latach. Każda z nich trochę inna, ale wszystkie równie emocjonujące i długo wyczekiwane.

Dzień Rodziny

20-06-2014

W tym roku połączyliśmy trzy ważne święta w jedno – z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zaprosiliśmy rodziny naszych Przedszkolaków i zorganizowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji.

Być jak żołnierz

13-06-2014

Piątek 13 czerwca był dla naszych Przedszkolaków dniem pełnym emocji. Niektórzy opowiadali rodzicom, że byli na II wojnie światowej – tak wielkie wrażenie zrobiła na nich wyprawa do placówki Wojska Polskiego przy ulicy Wrocławskiej, która z okazji dni otwartych przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

02-06-2014

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie do realizacji, w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, projektu pod nazwą „Przystanek Przedszkolak”.

Czas na staż cz.2! - spotkanie informacyjne

29-05-2014

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych stażem odbędzie się 27 czerwca (piątek) o godzinie 18:00. Wszystkie chętne osoby serdecznie zapraszamy.

Przywitanie na Prądnickiej 10

27-05-2014

Dzisiaj nasze Przedszkolaki pierwszy raz miały zajęcia w nowej siedzibie na ulicy Prądnickiej. Na wszystkie grupy czekały gotowe i urządzone sale - czerwona, zielona, fioletowa, pomarańczowa i żółta. Dla każdego z Przedszkolaków było to duże przeżycie, ale wszyscy bardzo dzielnie sobie poradzili i zaraz po śniadaniu zaczęły się zajęcia.

Pożegnanie z Wrocławską 75

25-05-2014

Piątek był ostatnim dniem dla naszych Przedszkolaków na ulicy Wrocławskiej 75. Od wtorku Przedszkolaki będą mieć już zajęcia w naszej nowej siedzibie przy ulicy Prądnickiej 10. Dla wielu będzie to zapewne duże przeżycie.

Czas na staż cz.2!

13-04-2014

Osoby zainteresowane odbyciem wakacyjnego stażu (lipiec - wrzesień 2014) w Przystanku Przedszkolak w wymiarze 18 godzin tygodniowo (3 dni w tygodniu) prosimy o wysłanie swojego CV na adres: karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl. Do współpracy zapraszamy osoby interesujące się problematyką zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz metodami wspierania rozwoju małych dzieci z autyzmem.

Przeprowadzka na Prądnicką 10

13-04-2014

Prace remontowe w budynku na ulicy Prądnickiej 10 trwają. Z niecierpliwością czekamy na ich zakończenie i na naszą przeprowadzkę, która dla wielu Przedszkolaków będzie dużym wydarzeniem.

W podziemiach kopalni

11-04-2014

W pierwszy piątek kwietnia część z Przedszkolaków udała się na swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do kopalni Bochnia. Po raz pierwszy zbiórka odbywała się nie pod przedszkolem, ale na parkingu dla busów w centrum Krakowa – dla niektórych było to dużym wyzwaniem, żeby pożegnać rodziców i wsiąść do busa. Wszyscy jednak dzielnie sobie poradzili i ruszyliśmy w kierunku Bochni.

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

02-04-2014

2 kwietnia  -  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu nasze Przedszkolaki spędziły bardzo intensywnie i oczywiście nie zabrakło także niebieskiego koloru.

W poszukiwaniu wiosny

28-03-2014

W przedostatni piątek marca wszystkie Przedszkolaki razem z terapeutami wybrały się na poszukiwania wiosny. A żeby definitywnie pożegnać zimę, towarzyszyła nam zrobiona wcześniej ekologiczna Marzanna, którą mieliśmy zamiar wrzucić do rzeki, aby w ten sposób przywitać nową porę roku.

katarzyna.szczerbik@przystanek-przedszkolak.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl