Wiosna w Przystanku

03-05-2016

Przyszedł maj, a z nim wiosna już na dobre zagościła w Przystanku. Widać to na przedszkolnych korytarzach, gdzie na talibach pojawiły się kolorowe motyle, żaby, kwiaty i wiosenne plastyczne wariacje. Wyobraźnia naszych Przedszkolaków nie zna granic.

"Przełącz się na inny system" - warsztaty z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu

05-04-2016

Z okazji miesiąca wiedzy o autyzmie przygotowaliśmy   specjalne spotkanie wykładowo-warsztatowe, na które zapraszamy tym razem nie profesjonalistów, nie najbliższych osób z autyzmem, ale wszystkich innych. Instruktora wspinaczki z cotygodniowych zajęć Państwa dziecka, a może instruktorkę jazdy konnej? Kierowcę autobusu szkolnego i znajomych, pod opieką których od czasu do czasu zostaje Państwa dziecko. Wolontariusza, ciocię, wujka i .... tych wszystkich, z którymi wiedzą o autyzmie chcielibyście się Państwo podzielić a ich zaprosić, aby spojrzeli na świat z odrobinę innej perspektywy, Waszego dziecka i wielu innych osób.

Zapraszamy!

Niebieski tramwaj Przystanku Przedszkolak czyli Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

04-04-2016

W poniedziałek 4 kwietnia w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, połączony z akcją informacją. Specjalnie na ten dzień wynajęliśmy tramwaj, którym nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi terapeutami podróżowali wokół Plant.

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 16 kwietnia

29-03-2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Adrianem Borowikiem, uczestnikiem stażu dla wolontariuszy i kursu Start Up Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America  oraz  założycielem fundacji "Być Bliżej Siebie" mającej na celu szerzenie wiedzy na temat programu Son-Rise w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2016 o godzinie 10:00 w Przystanku Przedszkolak przy ul. Prądnickiej 10. Zapisy drogą mailową: przystanek.rodzic@gmail.com.
Liczba miejsc ograniczona.

Święto Wiosny

23-03-2016

„Witaj Wiosno!”-  pod takim hasłem we wtorek 22 marca wybraliśmy się nad rzekę do Parku Białoprądnickiego, aby zatopić Marzannę i oficjalnie przywitać wiosnę.

Być jak Strażak!

22-03-2016

Nasze Przedszkolaki przez jeden marcowy tydzień poznawały na zajęciach w przedszkolu na czym polega zawód strażaka oraz związane z nim atrybuty i zadania. Właśnie z tej okazji  wybraliśmy się wszyscy do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Krakowie.

Z życia Przedszkolaków - Starszaki Fioletowe

08-03-2016

Wśród naszych dzielnych Przedszkolaków nie może zabraknąć tak sympatycznej i zgranej grupy, jak Starszaki Fioletowe. Tworzą ją czterej chłopcy i ich kreatywne panie nauczycielki, dzięki którym każdy dzień jest wesoły, pełen różnych niespodzianek oraz okazji do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

23-02-2016

Chociaż Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w styczniu, nasze Przedszkolaki  wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami świętowały ten dzień w Przystanku 18 lutego. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania naszych Gości przez  Panią Dyrektor, a następnie wszyscy udali się na krótką wycieczkę po przedszkolu.

Czas na staż cz.6!

21-02-2016

Wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu w naszej placówce zapraszamy 24 lutego 2016 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Serdecznie zapraszamy!

Przystankowe Walentynki

15-02-2016

Dzisiaj obchodziliśmy w Przystanku Walentynki. Nie zabrakło czerwonych serduszek i życzeń pisanych albo rysowanych na karteczkach oraz słodkich rogalików.

'Kilka słów o AAC' - warsztaty dla Rodziców

09-02-2016

W ubiegłym tygodniu odbyła się druga edycja warsztatów dla Rodziców naszych Przedszkolaków na temat alternatywnych i wspomagających sposobów komunikownaia się.

Ferie 2016 w Przystanku

09-02-2016

Ferie to czas, w którym nasze Przedszkolaki miały okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc w Krakowie. Nie zabrakło także wspólnych szaleństw i zabawy, a uśmiechom nie było końca.

Przystankowy Bal Karnawałowy

24-01-2016

Ach co to był za bal! W ostatnią środę nasze przedszkole odwiedziła cała plejada gwiazd: Szeryfowie z Dzikiego zachodu, czterech Spidermenów ratujących świat, Batman, Wojownik samuraj, Mistrz karate, Alcapone, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, trzech Piratów oraz niezastąpiony Mechanik z zespołu McQueen`a.

Z życia Przedszkolaków - Starszaki Czerwone

11-01-2016

Kolej na Czerwonych Starszaków - wyrafinowanych smakoszy oraz miłośników przyrządów i akcesoriów gimnastycznych. Ci starannie przygotowujący się do nauki w szkole chłopcy najczęściej wybierają aktywności związane z bieganiem, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Z życia Przedszkolaków - Średniaki Srebrne

22-12-2015

Czas na kolejnych medalistów – mowa oczywiście o Średniakach Srebrnych. To grupa niezwykle dynamiczna z pokładami wewnętrznej i zewnętrznej energii.