Średniaki srebrne

11-12-2016

Srebrni to ekipa trzech chłopców i naszej jedynej, niepowtarzalnej dziewczynki.Nasze Średniaki są grupą o szerokich zainteresowaniach. W grupie tej odnajdziemy miłośnikageografii, znawcę flag i hymnów państwowych, jest też konstruktor skomplikowanych budowli z klocków oraz mistrz w segregowaniu kolorowych klocków i patyczków, nasi milusińscy uwielbiają zajęcia ruchowe na sali SI, gdzie mogą do woli wspinać się, skakać, huśtać. Sensoryczne figle mogą kontynuować w swojej sali, gdzie chętnie w czasie wolnym bujają się w ulubionym kocu.

Tydzień-Zawody

30-11-2016

W mijającym tygodniu nasze Kochane Przedszkolaki miały okazję poznać najrozmaitsze zawody wykonywane w świecie dorosłych. Zabawom polegającym na kolorowaniu obrazków przedstawiających dorosłych różnych profesji, układankom z przedmiotami przedstawiającymi najbardziej rozpoznawane atrybuty poszczególnych zawodów, oraz rymowanym zagadkom nie było końca.

Z życia przedszkolaków- Czas na Maluchy Pomarańczowe

28-11-2016

Cześć, czołem! To My Maluchy Pomarańczowe, grupa indywidualności, witamy z sali obok pokoju nauczycielskiego. Jesteśmy grupą 4 - latków złożoną z trzech sympatycznych dżentelmenów oraz ich nowej rozśpiewanej koleżanki. Jesteśmy entuzjastami gimnastyki, muzyki oraz spacerów. Lubimy rozmawiać z wykorzystaniem naszych książek do komunikacji oraz gestów.

Z życia przedszkolaków- Starszaki Czerwone

22-11-2016

Oto my – wesołe starszaki nie-rozrabiaki! Pilnie się uczymy i chętnie bawimy w naszym Przedszkolu, czekając na nowych kolegów i nowe koleżanki. Z radością i zapałem uczestniczymy w ćwiczeniach ruchowych – lubimy się huśtać i wspinać po drabinkach, a trampolina to dla nas chyba największa frajda!

Tydzień- Moje miasto

22-11-2016

W mijającym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały Kraków. Zaczęło się od czytania krakowskich legend, rozpoznawania najbardziej znanych zabytków miasta na zdjęciach oraz uczenia się piosenek o lajkoniku i krakowskim rynku. Nie mogło również zabraknąć pięknych prac plastycznych przedstawiających herb naszego miasta.

Z życia przedszkolaków- Maluchy Żółte

19-11-2016

Jesteśmy grupą żywiołowych i ciekawych świata chłopców. Mamy miejsce dla dużych
i jeszcze malutkich przedszkolaków. Lubimy muzykować, poznawać nowe smaki
i sprawdzać, czy skarpetki pasują do butów. Żadna pogoda nie powstrzyma nas przed spacerami i wyjściem na plac zabaw, gdzie nawet jesienią sprzedajemy piaskowe “Lody dla ochłody!”

Zapraszamy na wydarzenie 'Autyzm przez okno'

12-11-2016

Serdecznie zapraszamy Państwa na wydarzenie pt. "Autyzm przez Okno".

Spotkanie odbędzie się  15 listopada 2015 roku o godz. 18.00 w lokalu "2 Okna Cafe" przy ulicy Józefa 40.

Z życia przedszkolaków- Starszaki fioletowe

12-11-2016

Jesteśmy silną grupą zerówkowiczów, kilkoro z nas zna Przystanek Przedszkolak już od paru lat, dlatego chętnie pomagamy nowym kolegom poznać nasze przedszkole. Na co dzień staramy się dzielnie wypełniać zestawy ćwiczeń, choć odnalezienie odpowiedniej strony to nie lada wyzwanie!

Zapraszamy na Szkolenie

10-10-2016

Zapraszamy Państwa na szkolenie współorganizowane przez nasze Przedszkole

pt. Podstawy ortodoncji dla logopedów

Szkolenie poprowadzi dr Monika Łuszczuk.

Spotkanie w ramach Przystanku Rodzic - 17 września - ODWOŁANE

15-09-2016

Spotkanie w rachmach Przystanku Rodzic zaplanowane na 17 września zostało odwołane z przyczyn losowych. O ponownym terminie powiadomimy Państwa po ustaleniu go z osobą prowadzącą.

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2016/2017

09-09-2016

Drodzy Rodzice,

Przystanek Przedszkolak posiada wolne miejsca w grupach przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017.

Do Przedszkola przyjmujemy dzieci z diagnozą autyzmu do wszystkich grup wiekowych.

Wszystkich zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z Dyrekcją Przedszkola.

Zapraszamy!

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców z Dyrekcją i Wychowawcami Przedszkola, które odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w sali Awokado.

Nowy Rok Przedszkolny rozpoczety

08-09-2016

1 września nasze Przedszkolaki wróciły po wakacjach, a w przedszkolu czekały na nie duże zmiany: nowi koledzy i koleżanki, nowi wychowawcy, nowe sale.

Kochane Przedszkolaki,

życzymy Wam dużo nowych, ciekawych doświadczeń. Radości ze wspólnych zabaw i wycieczek. Mamy nadzieję, że w tym roku każdy z Was z naszą pomocą zrobi kolejne kroczki i kroki. Będziemy z Wami w każdej chwili.

Drodzy Rodzice,

z okazji nowego roku szkolnego życzymy Wam wielu sukcesów Waszych Pociech z których będziecie dumni i wielu radosnych chwil spędzonych z Dziećmi.

Dyrekcja i Kadra Przedszkola

Przystanek Rodzic z cyklu Dorosłość

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy na drugą część cyklu spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 10:00 a gościem będzie p. M. Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę do 13 września mailowo: przystanek.rodzic@gmail.com

18-08-2016

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, że w dniach 22.08-31.08 zajęcia w naszej placówce nie będą się odbywały. Nauczyciele i terapeuci będą przygotowywać przedszkole na nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkich Przedszkolaków zapraszamy 1 września.

Życzymy udanych ostatnich dni wakacji i wracajcie do nas we wrześniu z nowymi siłami i energią!

Tydzień KULINARNY

09-08-2016

Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy - wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i pizzerzy. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

katarzyna.szczerbik@przystanek-przedszkolak.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl