Przystanek Wiedza - najbliższe spotkanie w sobotę 21 listopada

07-11-2015

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Przystanku Wiedza pt. "Badania nad nietypowymi ścieżkami rozwoju niemowląt i małych dzieci", które odbędzie się w sobotę 21 listopada o godzinie 12:30. Szczegóły na załączonym plakacie.

Z życia Przedszkolaków - Starszaki Złote

06-11-2015

Teraz kolej na grupę Starszaków Złotych – energicznych i lubiących dobrą zabawę chłopców, którzy dzięki systematycznej i ciężkiej pracy oraz pełnym zapału nauczycielom stają się coraz bardziej samodzielni.

Z życia Przedszkolaków - Starszaki Niebieskie

03-11-2015

Oto grupa, której dzień w przedszkolu nie mógłby obejść się bez muzyki, pląsów i odrobiny wygłupów. Niebiescy razem ze swoimi nauczycielami poznają coraz to nowe tańce oraz piosenki i nie straszna im nawet chłodna i mglista jesień.

Z życia Przedszkolaków - Maluchy Pomarańczowe

17-10-2015

Teraz czas na Maluchy Pomarańczowe. Równie aktywnych, wygimnastykowanych i zainteresowanych komunikacją miejską, co ich rówieśnicy z grupy żółtej.

Z życia Przedszkolaków - Maluchy Żółte

16-10-2015

Maluchy Żółte to najmłodsza z grup Przystankowych Przedszkolaków – jest pełna energii i zawsze gotowa do zdobywania nowych doświadczeń.

Starszaki na Skałkach Twardowskiego

03-10-2015

W ostatni piątek grupy Starszaków wybrały się ze swoimi nauczycielami na wyprawę na Skałki Twardowskiego. Pierwszą atrakcją była jazdna tramwajem przez krakowskie ulice, na drugą trzeba było sobie zasłużyć i przejść kilka kilometrów. Wszyscy jednak dali radę.

Jesień zawitała do Przystanku

29-09-2015

Nadeszła kalendarzowa jesień – przez jednych mile widziana, bo obfituje w ciepłe barwy liści, przez innych z niechęcią przyjmowana, ponieważ zwiastuje nadchodzące mrozy i krótsze dni. Jednak naszym Przedszkolakom niestraszna plucha i niższe temperatury!

AUTYZM. Niezbędnik Rodzica

19-09-2015

Szanowni Państwo,

oddajemy do Państwa rąk publikację przygotowaną w ramach projektu "Przystanek Przedszkolak", mającego na celu zwiększenie dostępności małych dzieci z diagnozą autyzmu do specjalistycznej edukacji. Liczymy, że będzie on użytecznym źródłem informacji dla Państwa. Ze swojej strony szczgólnie chciałabym zaprosić do lektury tekstów przygotowanych przed rodziców Wychowanków Przystanku Przedszkolak, a Wam Drodzy Rodzice podziękować za przyjęcie zaproszenia i otwartość.

Z wyrazam szacunku

Nowy rok przedszkolny rozpoczęty!

01-09-2015

Pierwszy dzień w nowym roku przedszkolnym 2015/2016 już za nami. Nowe grupy, nowe sale i nowi koledzy - atrakcjom nie było końca. Trójka naszych Przedszkolaków rozpoczęła naukę w szkole i tam przywitała nowy rok szkolny.

30-08-2015

Dziękujemy wszystkim miejscom i instytucjom, które pomogły nam w zorganizowaniu wakacyjnych atrakcji dla naszych Przedszkolaków, udostępniając swoje obiekty oraz prowadząc różnego rodzaju zajęcia.

Dyrekcja i Pracownicy Przystanku Przedszkolak

Czas na staż cz. 5!

09-08-2015

Wszystkie osoby zainteresowane odbybciem stażu w naszej placówce zapraszamy 4 września 2015 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Serdecznie zapraszamy!

Ekotydzień cz. 2

08-08-2015

Drugi wakacyjny Ekotydzień dobiegł końca - wspólnie udało nam się posadzić roślinki w doniczkach oraz zorganizować przedszkolne zawody w zgniataniu butelek na sali gimnastycznej. Nie zabrakło także cotygodniowych wycieczek i bajek w ramach Wakacyjnego Cyklu Filmowego.

Ekotydzień cz. 1

04-08-2015

Pierwszy Ekotydzień za nami - skończyliśmy zbieranie butelek, rolek papieru i zakrętek, odwiedziliśmy także krakowską Lamusownię oraz urządziliśmy z Przedszkolakami piknik w Parku Jordana.

Tydzień Kulturalny

26-07-2015

W Tygodniu Kulturalnym Przedszkolaki były z wizytą w kinie i teatrze - niektóre po raz pierwszy w swoim życiu. Wszyscy wzięli także udział w przedszkolnej zabawie tanecznej pt. "Dzień Postaci z Bajki". Zabawie i uciechom nie było końca.

Tydzień Doświadczania Świata

19-07-2015

Tydzień Doświadczania Świata był okazją do wielu zajęć sensorycznych i masaży, poznawania różnych przedmiotów i faktur dotykiem i wzrokiem. W ramach Wakacyjnego Cyklu Filmowego sala została wzbogacona o specjalną lampę świetlną, która dostarczała naszym Przedszkolakom dodatkowych atrakcji.

Tydzień Smaków

19-07-2015

Tydzień Smaków pełen był pysznych niespodzianek - jedną z nich były grupowe wyjścia do krakowskich kawiarni i smakowanie ulubionych potraw.

katarzyna.szczerbik@przystanek-przedszkolak.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl