"Autyzm - moja przestrzeń" - wystawa w kinie Mikro

25-11-2014

W ramach IV Przeglądu Filmów o autyzmie i zespole Aspergera w hallu kina Mikro przy ulicy Lea 5 do 30 listopada można oglądać wystawę "Autyzm - moja przestrzeń", na której nie zabrakło także zdjęć planów aktywności i segregatorów komunikacyjnych naszych Przedszkolaków.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - ostatnie spotkanie już za nami

17-11-2014

W minioną sobotę odbyło się ostatnie spotkanie "Szkoły dla Rodziców". Warsztat pt. „Efektywny dialog – strategie dobrej komunikacji” poprowadziły mgr Magdalena Sabik oraz mgr Małgorzata Górecka, które od lat prowadzą warsztaty dla rodziców, a na co dzień pracują z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i ich rodzinami.

Projekt "Przystanek Przedszkolak" - trwa nabór uzupełniający!

05-11-2014

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją Projektu „Przystanek Przedszkolak”, którego celem  jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z autyzmem oraz zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjno-terapeutycznej. prowadzimy nabór uzupełniający do grup przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

AAC w Przystanku Przedszkolak

29-10-2014

Październik dobiega końca, ale wspomagająca i alterantywna komunikacja zostaje w Przystanku Przedszkolak. Dla niektórych naszych Przedszkolaków segregatory komunikacyjne czy plany aktywności to już stały element w ich codziennym życiu, inni dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę z AAC i uczą się nowych rzeczy od swoich bardziej doświadczonych kolegów.

Przystanek Wiedza - „Nowe technologie i autyzm na przykładzie Azahar i Scratch”

28-10-2014

Spotkanie pt."Nowe technologie i autyzm na przykładzie Azahar i Scratch" ma na celu przedstawienie możliwości jakie dostarczają nowe technologie w zakresie nauki, zabawy i terapii dzieci z autyzmem.

Rusza "Przystanek Wiedza"!

21-10-2014

Przystanek Wiedza to formuła wykładów, warsztatów i seminariów poświęconych zagadnieniom związanym z problematyką całościowych zaburzeń rozwoju.

Roczne przygotowanie przed przedszkolne dla wysokofunkcjonujących dzieci z autyzmem

16-10-2014

Przystanek Przedszkolak prowadzi grupy przedszkolne dla wysokofunkcjonujących dzieci z diagnozą autyzmu w wieku 2;6 3;6  przygotowujące do rozpoczęcia nauki w przedszkolach ogólnodostępnych – integracyjnych lub masowych.

"Jesienny konkurs" na poratlu lulek.tv

13-10-2014

Maluchom Pomarańczowym i Starszakom Fioletowym tak spodobała się jesień, że chłopcy postanowili razem ze swoimi paniami nauczycielkami wziąć udział w jesinnym konkursie organizowanym przez ABC Media Publishing. Przez cały dzień powstawały prace konkursowe, które efektem końcowym zadziwiły nawet ich twórców.

Czas na staż cz. 3! - wolne miejsce

13-10-2014

Informujemy, że Przystanek Przedszkolak dysponuje jednym wolnym miejscem dla osób zainteresowanych odbyciem stażu w naszej placówce w okresie październik 2014 - styczeń 2015. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - drugie spotkanie już w najbliższą sobotę 18 października

13-10-2014

W najbliższą sobotę 18.10.2014 o godzinie 10:00 po raz drugi spotka się grupa warsztatowa „Szkoły dla Rodziców”. Spotkanie nosi tytuł „Od rozumienia do porozumienia – rozpoznanie potrzeb dorosłych i dzieci”.

Przystanek Rodzic - otwarcie biblioteki!

29-09-2014

Specjalnie z myślą o naszych Rodzicach powstała biblioteka, która zawiera mnóstwo ciekawych pozycji książkowych. Na pólkach na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz bazy podstawowej wiedzy o całościowych zaburzeniach rozwojowych, znajdziemy tam również książki specjalistyczne z pedagogiki, logopedii, integracji sensorycznej i psychoterapii. A na długie jesiennie wieczory polecamy książki z pomysłami na zabawę i historie osobiste osób z ASD.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę 27 września

23-09-2014

Pierwsze spotkanie – „Emocje w rodzinie dziecka z autyzmem” – będzie dotyczyć emocji w bliskich relacjach, które są istotnym elementem kontaktu, interakcji i komunikacji.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic

23-09-2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z całościowymi trudnościami rozwojowymi na cykl trzech bezpłatnych spotkań warsztatowych „Szkoły dla rodziców” dotyczących tworzenia dobrych relacji i porozumienia z dzieckiem oraz innymi osobami ważnymi w jego wychowaniu i terapii. Podczas warsztatów będzie można porozmawiać o emocjach i potrzebach rodziców i dzieci, poznać efektywne strategie komunikacji, tak aby łatwiej było towarzyszyć dziecku na co dzień i współpracować z zespołem osób zaangażowanych w jego terapię.

Czas na staż cz.3! - spotkanie informacyjne

31-08-2014

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych stażem odbędzie się 12 września (piątek) o godzinie 17:00 w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Wszystkie chętne osoby serdecznie zapraszamy.

Wakacje w Przystanku Przedszkolak - Tydzień LOTNIKA

30-08-2014

Ostatni wakacyjny tydzień w Przystanku uczciliśmy wyprawą do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Niektórzy już od kilku dni nie mogli się doczekać wyprawy i codziennie zadawali terapeutom przeróżnego rodzaju pytania o samoloty, które mieliśmy zobaczyć.

katarzyna.szczerbik@przystanek-przedszkolak.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl