Przystanek Rodzic - kolejne spotkanie już w sobotę 24 stycznia

08-01-2015

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Przystanku Rodzic. Naszym gościem będzie lek. med. Zofia Szepczyńska specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, która na co dzień pracuje w Poradni dla Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwoju Effatha oraz w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i na Oddziale i Poradni Psychiatrii Dziecięcej WSSD im. Św. Ludwika w Krakowie.

Warsztaty "Pomoce do nauki i zabawy w domu" w ramach Przystanku Rodzic - ruszają już 14 stycznia!

07-01-2015

Od Nowego Roku zapraszamy na spotkania warsztatowe stworzone specjalnie z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tworzeniu pomocy do nauki i zabawy w domu.

Czas na staż cz. 4! - spotkanie informacyjne

29-12-2014

Wszystkie osoby zainteresowane odbybciem stażu w naszej placówce zapraszamy 27 stycznia 2015 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Serdecznie zapraszamy!

Wizyta św. Mikołaja

05-12-2014

Jak co roku okazało się, że nasze Przedszkolaki były bardzo grzeczne, dlatego św. Mikołaj odwiedził nasze przedszkole i wręczył każdemu prezent. W jaki sposób do nas przyjechał i czy wszedł przez komin - tego nie wie nikt. Ale każdy był niezwykle przejęty jego wizytą.

Andrzejki 2014

28-11-2014

W ostatni piątek listopada świętowaliśmy razem z naszymi Przedszkolakami Andrzejki. W tym dniu całe przedszkole zamieniło się w zaczarowane miejsce, gdzie na każdym rogu czekały na wszystkich niespodzianki. Śmiechom i zabawom nie było końca.

Biuletyn 'Przystanek Przedszkolak'

27-11-2014

Zapraszamy wszystkie krakowskie instytucje i organizacje związane z autyzmem do zamieszczenia informacji o sobie w naszym biuletynie, który wkrótce się ukaże. Szczegóły pod adresem mailowym: karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl. Czekamy na zgłoszenia!

"Autyzm - moja przestrzeń" - wystawa w kinie Mikro

25-11-2014

W ramach IV Przeglądu Filmów o autyzmie i zespole Aspergera w hallu kina Mikro przy ulicy Lea 5 do 30 listopada można oglądać wystawę "Autyzm - moja przestrzeń", na której nie zabrakło także zdjęć planów aktywności i segregatorów komunikacyjnych naszych Przedszkolaków.

"Szkoła dla Rodziców" w ramach Przystanku Rodzic - ostatnie spotkanie już za nami

17-11-2014

W minioną sobotę odbyło się ostatnie spotkanie "Szkoły dla Rodziców". Warsztat pt. „Efektywny dialog – strategie dobrej komunikacji” poprowadziły mgr Magdalena Sabik oraz mgr Małgorzata Górecka, które od lat prowadzą warsztaty dla rodziców, a na co dzień pracują z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i ich rodzinami.

Projekt "Przystanek Przedszkolak" - trwa nabór uzupełniający!

05-11-2014

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją Projektu „Przystanek Przedszkolak”, którego celem  jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z autyzmem oraz zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjno-terapeutycznej. prowadzimy nabór uzupełniający do grup przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

AAC w Przystanku Przedszkolak

29-10-2014

Październik dobiega końca, ale wspomagająca i alterantywna komunikacja zostaje w Przystanku Przedszkolak. Dla niektórych naszych Przedszkolaków segregatory komunikacyjne czy plany aktywności to już stały element w ich codziennym życiu, inni dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę z AAC i uczą się nowych rzeczy od swoich bardziej doświadczonych kolegów.

Przystanek Wiedza - „Nowe technologie i autyzm na przykładzie Azahar i Scratch”

28-10-2014

Spotkanie pt."Nowe technologie i autyzm na przykładzie Azahar i Scratch" ma na celu przedstawienie możliwości jakie dostarczają nowe technologie w zakresie nauki, zabawy i terapii dzieci z autyzmem.

Rusza "Przystanek Wiedza"!

21-10-2014

Przystanek Wiedza to formuła wykładów, warsztatów i seminariów poświęconych zagadnieniom związanym z problematyką całościowych zaburzeń rozwoju.

Roczne przygotowanie przed przedszkolne dla wysokofunkcjonujących dzieci z autyzmem

16-10-2014

Przystanek Przedszkolak prowadzi grupy przedszkolne dla wysokofunkcjonujących dzieci z diagnozą autyzmu w wieku 2;6 3;6  przygotowujące do rozpoczęcia nauki w przedszkolach ogólnodostępnych – integracyjnych lub masowych.

"Jesienny konkurs" na poratlu lulek.tv

13-10-2014

Maluchom Pomarańczowym i Starszakom Fioletowym tak spodobała się jesień, że chłopcy postanowili razem ze swoimi paniami nauczycielkami wziąć udział w jesinnym konkursie organizowanym przez ABC Media Publishing. Przez cały dzień powstawały prace konkursowe, które efektem końcowym zadziwiły nawet ich twórców.

Czas na staż cz. 3! - wolne miejsce

13-10-2014

Informujemy, że Przystanek Przedszkolak dysponuje jednym wolnym miejscem dla osób zainteresowanych odbyciem stażu w naszej placówce w okresie październik 2014 - styczeń 2015. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt.