Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Zebranie z Rodzicami

08-09-2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców z Dyrekcją i Wychowawcami Przedszkola, które odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w sali Awokado.

więcej»

Nowy Rok Przedszkolny rozpoczety

08-09-2016

1 września nasze Przedszkolaki wróciły po wakacjach, a w przedszkolu czekały na nie duże zmiany: nowi koledzy i koleżanki, nowi wychowawcy, nowe sale.

Kochane Przedszkolaki,

życzymy Wam dużo nowych, ciekawych doświadczeń. Radości ze wspólnych zabaw i wycieczek. Mamy nadzieję, że w tym roku każdy z Was z naszą pomocą zrobi kolejne kroczki i kroki. Będziemy z Wami w każdej chwili.

 

Drodzy Rodzice,

z okazji nowego roku szkolnego życzymy Wam wielu sukcesów Waszych Pociech z których będziecie dumni i wielu radosnych chwil spędzonych z Dziećmi.

 

Dyrekcja i Kadra Przedszkola

więcej»

Przystanek Rodzic z cyklu Dorosłość

08-09-2016

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy na drugą część cyklu spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 10:00 a gościem będzie p. M. Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę do 13 września mailowo: przystanek.rodzic@gmail.com

więcej»

Komunikat

18-08-2016

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, że w dniach 22.08-31.08 zajęcia w naszej placówce nie będą się odbywały. Nauczyciele i terapeuci będą przygotowywać przedszkole na nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkich Przedszkolaków zapraszamy 1 września.

Życzymy udanych ostatnich dni wakacji i wracajcie do nas we wrześniu z nowymi siłami i energią!

więcej»

Tydzień KULINARNY

09-08-2016

Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy - wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i pizzerzy. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

więcej»

Tydzień EKO

01-08-2016

Nawet się nie zorientowaliśmy, kiedy połowa wakacji już prawie za nami. Czwarty wakacyjny tydzień upłynął pod znakiem ekologii - było wspólne sadzenie kwiatków i karmienie kaczek w parku oraz segregowanie śmieci do odpowiednich kontenerów. Nie zabrakło także ekologicznego seansu filmowego.

więcej»

Tydzień MAŁEGO ODKRYWCY

18-07-2016

Podczas Tygodnia Małego Odkrywcy nasze Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi detektywi. Wszystkie grupy wzięły udział w podchodach zorganizowanych w okolicznych parkach i na placach zabaw.

więcej»

Tydzień SENSORYCZNY

11-07-2016

Drugi tydzień wakacji był tygodniem sensorycznym. Udało nam się zwiedzić kilka ciekawych miejsc, posmakować wielu rzeczy i przeżyć niezapomniane emocje w Sali Doświadczania Świata. Każdy z Przedszkolaków odnalazł coś dla siebie.

więcej»

Tydzień RELAKS

06-07-2016

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. Zgodnie z zasadą, że po ciężkiej pracy trzeba najpierw porządnie odpocząć, pierwsze wakacyjne dni upłynęły pod hałsem "relaks". Nie oznacza to jednak, że Przedszkolaki tylko leżały i nic nie robiły. Tydzień obfitował w wiele atrakcji.

więcej»

Wakacje czas zacząć!

28-06-2016

Nadszedł czerwiec i długo wyczekiwany okres wakacji. Po intensywnej nauce podczas roku szkolnego, wreszcie jest czas na odpoczynek, zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w Krakowie i okolicach, poznawanie i smakowanie nowych rzeczy oraz wspólne zawody sportowe i tworzenie prac plastycznych.

więcej»

Piknik Rodzinny w Przystanku Przedszkolak

28-06-2016

W przedostatnią sobotę czerwca w podkrakowskiej wsi Pobiednik Mały odbył się wielki przystankowy piknik dla Przedszkolaków, Uczniów i ich Rodzin. Świętowaliśmy wtedy również 5-lecie istnienia naszego Przedszkola, dlatego nie zabrakło także specjalnych gości. Pogoda nam dopisała i zabawie nie było końca.

więcej»

'Polskie dworki, zamki i pałace' - konkurs fotograficzny

08-06-2016

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w kwietniu w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 42 w Lublinie. Zadaniem każdego chętnego było zrobienie zdjęcia zamku lub pałacu w charakterystyczny dla siebie sposób i wysłanie go na konkurs.

więcej»

Rejs 'Nimfą' po Wiśle

05-06-2016

W ostatni wtorek nasze Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję wziąć udział w prawdziwym rejsie po Wiśle statkiem "Nimfa". Wszystko odbywało się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych (MDON).

więcej»

Wycieczka do krakowskiego ZOO

19-05-2016

To już coroczna przystankowa tradycja - wspólna  wyprawa do zoo. Tym razem odbyła się trochę wcześniej, bo w maju, ale wzięły w niej udział wszystkie grupy przedszkolne, także Maluchy Żółte i Pomarańczowe, dla których była to pierwsza tak poważna wycieczka.

To już coroczna przystankowa tradycja - wspólna czerwcowa wyprawa do zoo. Czwarty rok z rzędu, kiedy tylko robi się ciepło, a wakacje tuż tuż, nasze Przedszkolaki odwiedzają krakowski ogród zoologiczny i poznają różne gatunki zwierząt.

W tym roku największym powodzeniem cieszyły się uchatki - niektóre z Przedszkolaków mogły obserwować te zwierzęta godzinami, patrzeć jak pływają lub odpoczywają. Dużą atrakcją były także żyrafy - niektórzy widzieli je po raz pierwszy na żywo oraz duże koty, a zwłaszcza gepard, którego nazwa jeszcze długo była powtarzana na przedszkolnych korytarzach. Wśród Starszaków Fioletowych hitem okazało się Mini Zoo, gdzie udało się nakarmić małe kózki, pogłaskać osiołka i dotknąć żółwie i świnki morskie.

Wszyscy wócili do Przedszkola pełni wrażeń, o których opowiadali jeszcze długo rodzicom. Pamiątką są wspólne zdjęcia, które można oglądać na przedszkolnej tablicy.
więcej»

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 25 czerwca

18-05-2016

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy Państwa na cykl spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Zaplanowaliśmy dla Państwa dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się już 25 czerwca a naszym gościem będzie pani Alina Perzanowska, prezes Fundacji Wspólnota Nadziei - pomysłodawcy i realizatora Farmy Życia. Drugie spotkanie odbędzie się 17 września, a gościem będzie pan Marek Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni. Spotkania pozwolą nam zapoznać się z systemami wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę na pierwsze spotkanie do 17 czerwca: przystanek.rodzic@gmail.com

Szczegóły na załączonym plakacie. Zapraszamy!

więcej»

Wiosna w Przystanku

03-05-2016

Przyszedł maj, a z nim wiosna już na dobre zagościła w Przystanku. Widać to na przedszkolnych korytarzach, gdzie na talibach pojawiły się kolorowe motyle, żaby, kwiaty i wiosenne plastyczne wariacje. Wyobraźnia naszych Przedszkolaków nie zna granic.

więcej»

Kontakt z nami

Niepubliczne Przedszkole
"Przystanek Przedszkolak"

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@przystanek-przedszkolak.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor przedszkola:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska
Przedszkole dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »